ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چاره ی گردگیری کردن فن لپتاپ! + عکس

co2706
چاره ی گردگیری کردن فن لپتاپ! + عکس
چاره ی گردگیری کردن فن لپتاپ! + عکس

 

چاره ی گردگیری کردن فن لپتاپ! + عکس

 لپتاپ به دلیل اینکه فضای کمتری را در اختیار قطعاتش قرار می دهد معمولا دارای فشردگی بیشتری است و این امر موجب داغ شدن قطعات درون لپتاپ شده و میتواند آسیب جدی به قطعات لپتاپ برساند و آنها را در معرض خطر قرار دهد و گاها نیز مشاهده شده که در اثر داغ شدن فن لپتاپ، فن آن ترکیده و موجب آتش سوزی و ضایعات جانی نیز گردیده است! از این رو ما به شما کاربران عزیز توصیه میکنیم که در خنک نگهداشتن لپتاپ همیشه حواستان را جمع نگه دارید. فن لپتاپ معمولا بعد از مدتی گرد می گیرد از این رو باید آن را تمیز نگه داشت!

قبل از هرچیز بهتر است نکاتی را رعایت نمایید تا فن لب تاب کم تر گرد غبار بگیرد. مهمترین نکته در این زمینه قرار دادن لب تاب بر روی سطوح مناسب است. سطوحی مانن شیشه،چوب و سطوحی که روی سطحشان گرد و غبار نباشد.  فرش و موکت که به دلیل داشتن پرز و مو بیشترین آسیب را به فن لب تاپ وارد مینمایند. شما میتوانید در منزل یا محل کار خود یک برش MDF در ابعاد لب تاب خود داشته باشید و لب تابتان را بر روی آن قرار دهید.

چنانچه فن لب تابتان کثیف شده ابتدا لپتاپ خود را به عقب برگردانید و جایگاه فن آن را یافته و پیچهایش را باز کنید سپاس با استفاده از هوا گرفتن روی آن، آن را گردگیری نمایید تا هم لپتاپ خود را تمیز کرده باشید و هم به این روش توانسته باشید قدرت لپتاپ خود را بالا برده باشید! البته این کار بر روی برخی از لب تاب ها جواب میدهد و چنانچه این پیچ ها را نیافتید باید کل لب تاب باز شود که نیاز به یک متخصص خواهید داشت.

توصیه ما این است که همواره سیستم خنک کننده لب تاب خود را مورد بررسی قرار دهید.

دیدگاه ها

 • جواد انصاری نوامبر 15, 2013 :: 17:47
  0 0

  درسته دوست عزیز و در مقاله هم اشاره شد که فقط بعضی از لب تاب ها این مزیت رو دارند که بشه به راحتی فنشون رو در آورد.
  کول پد بسیار در خنک بودن لب تاب مؤثره اما فن لب تاب باید حتما سالم باشه و بتونه وظیفه خودش رو انجام بده.

 • علی نوامبر 15, 2013 :: 17:40
  0 0

  به نظر من بهترین وسیله برای خنک نگه داشتن لپ تاپ فن خنک کننده هست و بهترین مزیتش اینه که باعث میشه داخل فن کمتر گرد و خاک بره
  بعد خوندن این مقاله خوب یاد لپ تاپ خودم افتادم که کل دل و رودش رو بیرون آوردم تا بتونم بادگیریش کنم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!