ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ویندوز 10، ویندوز جدید مایکروسافت – قسمت اول

ویندوز 10، ویندوز جدید مایکروسافت – قسمت اول
ویندوز 10، ویندوز جدید مایکروسافت - قسمت اول
ویندوز 10، ویندوز جدید مایکروسافت – قسمت اول

در دسامبر ۲۰۱۳ مری جو فولی گزارش داد که مایکروسافت در حال کار روی یک به‌روز رسانی برای ویندوز ۸ است، پس از آن اسم رمز با رای گیری در مایکروسافت برگزیده شد.

در سپتامبر ۲۰۱۴، آندریاس دیانترو رئیس بخش اندونزی مایکروسافت اظهار داشت که «ویندوز ۹» به صورت رایگان برای دارندگان ویندوز ۸ در دسترس خواهد بود اما این پایان راه نبود و مایکروسافت به جای ویندوز 9 و ارتقای ویندوز 8 و 8.1 ویندوز 10 را در مراحل اولیه ساخت منتشر کرد.

ترش‌هولد در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۴ میلادی تحت نام “ویندوز ۱۰” در یک رویداد رسانه‌ای رسما رونمایی شد؛ مایرسون گفت که “درست نیست که آن را ویندوز ۹ بنامیم” و نام “ویندوز ۱0” را جُک خواند وی افزود ویندوز ۱۰ “جامع ترین پلتفرم نرم‌افزاری تا به امروز” خواهد بود. این نسخه بر روی همه ابزارها به صورت یک پلتفرم واحد از تلفن هوشمند گرفته تا تبلت و رایانه شخصی و حتی اکس باکس به صورت یکپارچه در دسترس خواهد بود. او همچنین تاکید کرد که ویندوز ۱۰ گامی به سوی بازسازی مکانیک‌های رابط کاربری از ویندوز ۷ برای بهبود آسانی کار برای کاربران دستگاه‌های غیر لمسی با توجه به انتقادهای رابط کاربری لمسی ویندوز ۸ خواهد بود. با وجود انتقادهای فراوان از رابط کاربری لمسی‌مایرسون اشاره کرد که رابط کاربری لمسی را در ویندوز ۱۰ تکامل و بهبود می‌دهیم و این امر باعث شد تا در ویندوز 10 تمامی جوانب لمسی بودن رعایت شود.

مهمترین شاخصه ویندوز 10 این است که قبل از ساخت نهایی آن نظر سنجی کلی به عمل آمد تا ویژگی هایی به دلخواه کاربران به آن اضافه شود در بین این نظر سنجی مواردی بسیار چشم گیر است و آن افزودن تقویم شمسی با بیش از 45 هزار رای و افزودن امکان خرید و دانلود از فروشگاه مایکروسافت از ایران با بیش از 35 هزار رای در ویندوز جدید مایکروسافت است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!