ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ويروس ها هم باج مي گيرند !

ويروس ها هم باج مي گيرند !,ویروس,ویروس باج گیر,ویروسی که درخواست پول دارد,ویروس اخاذی,ویروس های جدید,ویروس های خطرناک,در مورد ویروس ها

ويروس ها هم باج مي گيرند !,ویروس,ویروس باج گیر,ویروسی که درخواست پول دارد,ویروس اخاذی,ویروس های جدید,ویروس های خطرناک,در مورد ویروس ها

ويروس ها هم باج مي گيرند !

باج گير ها هيچ وقت به دوران قديم و داستان هاي پدر بزرگ و مادر بزرگ هاي ما بر نمي گردد که راهزن هاي باج گير از افراد پول درخواست مي کردند بلکه هنوز هم نسل اين افراد منقرض نشده است و پسران همان باج گير هاي قديم هنوز هم به شغل شريف خود ادامه مي دهند.

اما اين دفعه از طريق اينترنت و در دنياي مجازي. نوعي ويروس در سال 2011 ابداع شد که هم اکنون بعد از گذشت چند مدت بسيار شايع و گسترده شده است . نوع اين ويروس ها به نام RansomWare نام دارند که اين ويروس ها تنها به آلوده کردن سيستم شما بسنده نمي کنند. نه نه اشتباه نکنيد بلکه به سرقت اطلاعات بانکي و اطلاعات شخصي شما هم راضي نمي شوند.

اين ويروس ها با قفل کردن هارد سيستم کامپيوتري شما از شما پول درخواست مي کنند. چگونه؟ ساده است. برنامه نويسان اين ويروس ها با نوعي کد نويسي و اتصال به حافظه سيستم شما آن را قفل کرده و از شما در مقابل آزاد سازي اطلاعاتتان هزينه درخواست مي کنند.

برخي اين هزينه را که گاهي از چند دلار تا چند هزار دلار مي باشد پرداخت مي کنند و برخي نيز قيد اطلاعات خود را زده و کل هارد شان را فرمت مي کنند. شما از کدام دسته ايد؟ آيا تا به حال به اين ويروس آلوده شده ايد ؟

 

دیدگاه ها

  • alireza آوریل 21, 2014 :: 10:59
    0 0

    من این ویروس رو گرفتم یک بار مجبور شدم هارد رو کلا پاک کنم . خیلی مردین که اطلاع رسانی می کنین واقعا خوشم اومد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!