ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

هنوز هارت بليد در کمين است !!

هنوز هارت بليد در کمين است !!,هارت بلید,heart bleed,درباره heart bleed,مضرات heart bleed,مشکلاتی ناشی اط آسیب پذیری heart bleed

هنوز هارت بليد در کمين است !!,هارت بلید,heart bleed,درباره heart bleed,مضرات heart bleed,مشکلاتی ناشی اط آسیب پذیری heart bleed

هنوز هارت بليد در کمين است !!

يکي از بزرگترين باگ هايي که در اين سال ها معرفي شد نصيب سال 2014 به نام هارت بليد Heart Bleed معروف به خونريزي قلبي مي باشد. اين باگ بسيار بزرگ در دنيا هياهوي زيادي به پا کرد زيرا مشکلات زياد اين آسيب پذيري باعث مورد حمله قرار گرفتن تمامي کمپاني ها معروف و غير معروف و حتي وبسايت هاي دولتي شد.

اما بعد از انشتار اين باگ به سرعت تمام کساني که دستي بر آتش رفع باگ هاي امنيتي داشتند دست به دست هم دادند تا اين مشکل را حل کرده و البته بعد از چند روز بيشتر وبسايت هاي معروف و وبسايت هاي دولتي توانستند در برابر اين باگ مقابله کنند.

هارت بليد مي تواند اطلاعات محرمانه افراد و يا کمپاني و دولت ها را از طريق سرور خود به اطلاع نفوذ گر نمايش دهد که باعث نگراني بسياري شد. به دليل سرقت و مشکلاتي احتمالي زيادي که کاربران اينترنتي را از اين باگ مهم در امان نذاشته بود بار ها اعلام شد که بايد تمام افراد تمامي رمز هاي عبور کارت هاي بانکي , حساب هاي شخصي در وبسايت ها و شبکه هاي اجتماعي را تغيير دهند.

اما متاسفانه طي تحقيقات نزديک به 70 درصد مردم دنيا و کاربران اينترنتي اين عمل را انجام نداده و تعداد بسيار زيادي احتمال هک شدن را داشته و يا اينکه در قبل اين اتفاق براي آن ها افتاده و فرد يا افرادي امکان ورود به حساب هاي شخصي آن ها را داشته باشد. تمام کمپاني ها و وبسايت هاي معروف دوباره از مردم درخواست کرده اند که تمامي پسورد هاي خود را تغيير دهند تا احتمال سو استفاده به حداقل برسد. شما چطور؟ رمز عبور خود را تغيير داده ايد يا شما هم جزو همان افراد هستيد؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!