ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نکات مهم در مورد خريد سيستم | قسمت دوم | مادربرد و پردازنده

نکات مهم در مورد خريد سيستم | قسمت اول | انتخاب مانيتور

نکات مهم در مورد خريد سيستم | قسمت اول | انتخاب مانيتور

نکات مهم در مورد خريد سيستم | قسمت دوم | مادربرد و پردازنده

در قسمت قبل نکات لازم در مورد خريد مانيتور سيستم کامپيوتري را براي شما عزيزان توضيح داديم. در اين قسمت سعي داريم تا بدون مقدمه به سراغ ديگر موارد سيستم کامپيوتري برويم :

متاسفانه خيلي از خريداران کامپيوتري تنها ظاهر جعبه اي به نام کيس را ميبينند و هر چه زيباتر پس سيستم کامپيوتري بهتري است را مد نظر دارند. فارغ از آن که کيس تنها يک قاب ساده بوده و محتويات و قطعات درون آن است که اهميت بسيار زيادي دارد.

در اين پست قصد داريم تا قطعه اي بسيار پر اهميت را براي شما عزيزان شرح دهيم. يکي از بزرگترين و مهمترين قطعات سيستم کامپيوتري مادربرد آن مي باشد. مادربردبزرگترين برد الکترونيکي درون کيس است که ديگر وسايل و قطعات به آن متصل مي شوند و يا از آن فرمان مي گيرند. مادربرد ها انواع مختلفي دارند. مادربرد ها نسبت به نسل هاي مختلفي که دارند داراي ويژگي هاي مختلفي مي باشند. نمي توان مشخصه خاصي را براي خريد مادربرد نام ببريم . اما يکي از پيشنهاد هاي مهم ما به شما اين است که قسمت هاي بعدي اين آموزش را خوانده و بعد از اطلاع پيدا کردن از ويژگي هاي قطعات ديگر , انتخابي بهتر در مورد مادربرد خود داشته باشيد.

هيچ گاه اجازه را به ديگران ندهيد به صرف اينکه ديگران نام مهندس را يدک مي کشند بسيار بيشتر مي دانند و هميشه سعي کنيد در هنگام خريد سيستم کامپيوتري از مدل دقيق مادربرد خود مطلع شويد. مادبرد ها وظيفه برق رساني به ديگر قطعات و مديريت ديگر قطعات سيستم را دارند که اين موضوع برابر با معناي مغز متفکر سيستم شما. هر مادربرد ظرفيتي براي ساپورت و پيشتيباني داشته و اطلاعات لازم براي ميزان ساپورت و توانايي مادربرد را مي توانيد با وارد کردن مدل دقيق مادربرد خود در وبسايت سازنده آن بدست آوريد.

قطعه مهم ديگري در کيس شما پردازنده آن يا همان CPU مي باشد. قطعه اي که وظيفه پرداختن به تمام درخواست هاي شما را دارد. به طور مثال همين الان که اين متن را مي خوانيد پردازنده سيستم کامپيوتري شما در حال پردازش اطلاعات دريافتي و نمايش به صورت صحيح و گرافيکي براي شما مي باشد. پس پردازنده ها داراي وظيفه مهمي بوده و ظرفيت پردازنده ها بسيار اهميت دارند , لذا در خريد اين قطعه سعي کنيد تا مي توانيد دست و دلباز باشيد تا بعدا دچار مشکلي نشويد.

پردازنده ها هر کدام ميزان حافظه موقتي دارند و برخي نيز تک هسته و برخي دو هسته , چهار هسته و حتي هشت هسته اي هستند که ميزان قدرت آن ها با افزايش هسته ها به همان ميزان چند برابر مي شود.

پردازنده ها داراي فرکانس هاي مختلفي مي باشند به طور مثال در هنگام خريد سيستم کامپيوتر شما بايد به ميزان فرکانس CPU دقت کنيد که بر روي جعبه آن حک شده و همينطور از ميزان فرکانس CPU مادربرد خود نيز اطلاع کسب کنيد تا مطمعن شويد مادربرد شما مي توانيد چنين پردازنده اي با چنين فرکانسي را ساپورت کند در غير اينصورت قطعات در کنار هم کار نخواهند کرد.

پايان قسمت دوم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!