ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نحوه ی نصب آیتم های اضافی کروم در Chromium Edge در ویندوز ۱۰

نحوه ی نصب آیتم های اضافی کروم در Chromium Edge در ویندوز ۱۰

نحوه ی نصب آیتم های اضافی کروم در Chromium Edge در ویندوز۱۰

مایکروسافت یک نسخه ی جدید از Edge دارد که بر اساس Chromium است. کاربران در برنامه ی Insider می توانند آن را نصب کنند اما هنوز در نسخه بتا قرار دارد. اگر در کانال پایدار ویندوز ۱۰ باشید و بخواهید Edge را بر اساس Chromium امتحان کنید، می توانید آن را اجرا نمایید.

نکته ی مهم درباره ی Edge در حال اجرا بر روی Chromium این است که هزاران آیتم اضافی کروم که در Chrome Web Store موجود هستند قابل اجرا خواهند بود. مجبور نیستید منتظر آیتم اضافی مورد نظرتان بمانید. در اینجا نحوه ی نصب آیتم های اضافی کروم بر روی Chromium Edge را مشاهده خواهید کرد.

آیتم های اضافی کروم در Chromium Edge:

Chromium Edge را اجرا کنید و بر روی کلید گزینه های بیشتر در بالا سمت راست کلیک کنید. از منوی باز شده، گزینه ی Extensions را انتخاب کنید.

صفحه ی Extensions در Chromium Edge نشان می دهد که در کجا می توانید آیتم های اضافی را بسازید، به ویژه برای Edge، کیبورد، میانبرهایی که برای آیتم های اضافیِ نصب شده ترتیب داده اید و مهمتر از آن شما را قادر می سازد تا آیتم های اضافی را از فروشگاه های دیگر نصب کنید.

یک سوئیچ برای آن در سمت چپ انتهای صفحه وجود دارد؛ آن را روشن کنید.

 

نحوه ی نصب آیتم های اضافی کروم در Chromium Edge در ویندوز 10

این لینک را در Chromium Edge بازدید کنید تا به صفحه ی آیتم های اضافی Chrome Web Store وارد شوید. به دنبال آیتم های اضافی که می خواهید نصب کنید بگردید و بر روی کلید Add to Chrome کلیک کنید.

سپس از شما درخواست می شود تأیید کنید که می خواهید آیتم های اضافی را نصب کنید و به اجازه ی شما نیاز است.

 

نحوه ی نصب آیتم های اضافی کروم در Chromium Edge در ویندوز ۱۰

 

وقتی اجازه صادر شد، آیتم های اضافی نصب شده و می توانید از آنها استفاده کنید.

 

نحوه ی نصب آیتم های اضافی کروم در Chromium Edge در ویندوز ۱۰

لغو نصب آیتم های اضافی:

برای لغو نصب آیتم های اضافی کروم از Chromium Edge، بر روی کلید گزینه های بیشتر در بالا سمت راست کلیک کرده و آیتم های اضافی را از منو انتخاب کنید.

در صفحه ی Extensions، تمام آیتم های اضافی، Chrome یا گزینه های دیگری که در Chromium Edge نصب کرده اید را مشاهده خواهید کرد.

اگر بر روی سوئیچ به آیتم اضافی دیگر کلیک کنید، غیرفعال خواهد شد. برای حذف آن، بر روی کلید remove در زیر آیتم اضافی که قصد دارید حذف کنید کلیک کنید.

 

نحوه ی نصب آیتم های اضافی کروم در Chromium Edge در ویندوز ۱۰

تمام آیتم های اضافی که از Chrome Web Store نصب می کنید باید در Chromium Edge کار کنند. به نظر نمی رسد مایکروسافت فاقد ویژگی های کروم باشد اما ممکن است تغییراتی را ایجاد کرده باشد.

مایکروسافت از کروم استفاده می کند اما با یک سری تغییرات، مثلأ تنظیمات را با حساب کاربری مایکروسافت هماهنگ می کند، نه حساب کاربری جیمیل. آیتم های اضافی که بر حساب جیمیلتان در بروزر تکیه می کنند ممکن است کار نکنند.

۱۰

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!