ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نانو سیم یا میکروسیم چیست , انواع سیمکارت تلفن همراه

انواع سیم کارت,نانو سیم چیست,میکروسیم,سیمکارت میکرو,سیم کارت نانو,سیمکارت,سیم کارت اندازه

انواع سیم کارت,نانو سیم چیست,میکروسیم,سیمکارت میکرو,سیم کارت نانو,سیمکارت,سیم کارت اندازه

نانو سیم یا میکروسیم چیست , انواع سیمکارت تلفن همراه

این روز ها اگر سری به بازار تلفن های همراه بزنید در هر مغازه ای با این سوال روبرو خواهید شد. تلفن تان نانو سیم کارت هست یا میکروسیم.

و گاهی دیده اید دستگاه های مکانیکی  همیشه با سلام و صلوات و صدای برش جسم سخت، اندازه های سیم کارت ها را تغییر می دهند.

امروز در پی سی کوئست به این موضوع خواهیم پرداخت…

در ابتدای ورود تلفن های همراه سیم کارت ها به اندازه کف دست بزرگ بودند و البته در آن زمان نیز تلفن های همراه هم ابعاد کوچکی نداشتند. بعد ها با پیشرفت تکنولوژی و احساس نیاز برای کوچک تر شدن ابعاد نوع جدید از سیم کارت ها معرفی شدند. نوع جدید که نسل دوم سیم کارت بوده و نام آن 2FF بوده است دارای ابعاد بسیار کوچک تری بود که هم اکنون نیز در برخی تلفن های موجود می توان این سیم کارت ها را مشاده کرد . در تلفن هایی که هنوز هم استفاده می شوند و تا دو یا سه سال پیش همه گیر بودند.

حال کمپانی های مختلف با تحولی دیگر در سال های پیش ابعاد سیمکارت ها را تغییر دادند. سیم کارت جدید دارای ابعاد بسیار کوچک به نام میکروسیم بودند که در برخی تلفن های جدید الورود می توانید این نوع سیم کارت ها را مشاهده کنید .

و در آخر با تحولی عظیم در حال حاضر برخی تلفن های پیشرفته در بازار برای سرویس دهی نیاز به نانو سیم دارند که این نانو سیم به در حال حاضر کوچکترین ابعاد سیم کارت می باشد . در نانو سیم کارت علاوه بر تغییر در مساحت سیم کارت حدود 0.10 سانتیمتر نیز میزان قطر سیم کارت کاهش پیدا کرده است .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!