ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مشکلات خود پرداز ها بعد از ویندوز XP

مشکلات خود پرداز ها بعد از ویندوز XP,اخبار مایکروسافت,اخبار ویندوز,ویندوز اکس پی,ویندوز xp,فاجعه بعد از ویندوط ایکس پی,مشکلات خودپرداز ها

مشکلات خود پرداز ها بعد از ویندوز XP,اخبار مایکروسافت,اخبار ویندوز,ویندوز اکس پی,ویندوز xp,فاجعه بعد از ویندوط ایکس پی,مشکلات خودپرداز ها

مشکلات خود پرداز ها بعد از ویندوز XP

شاید دقیقا متوجه منظور ما از تیتر این مطلب نشده باشید اما امروز میخواهیم خبری را به شما بدهیم که به تازگی نگرانی های زیادی را برای تمامی افراد و به خصوص برای بانک داران خارجی و داخلی آورده است. این نگرانی در صورتی که پیشگیری مناسبی نداشته باشد در آینده بسیار مشکل ساز بوده و نقل و انتقالات بانکی در دستگاه های خود پرداز را به خطر می اندازد.

دستگاه های ATM یا همان عابر بانک ها برای دریافت و تحلیل اطلاعات کاربران و پرداخت پول و انتقالات بانکی دارای سیستم عامل هستند که عموما از سیستم عامل XP استفاده می کنند. این خود پرداز ها با اجرای ویندوز xp و راه اندازی نرم افزار مخصوص به بانک میزبان می توانند دریافت کننده کارت های اعتباری مشتریان مختلف بوده و به درخواست آن ها که گاهی برداشت پول و گاهی انتقال پول می باشد پاسخ دهند.

حتما خبر دارید که مایکروسافت با فراگیر تر شدن ویندوز 8 اعلام کرده است که در چند ماه بعد یعنی حدودا اردیبهشت ماه سال 93 پشتیبانی خود را به طور کامل از ویندوز Xp حذف خواهد کرد و از این تاریخ به بعد هیچ گونه پشتیبانی شامل امنیتی و … در قبال این ویندوز نخواهد داشت. نگرانی جدید بانک داران دنیا دقیقا همین موضوع می باشد زیرا عموما تقریبا تمامی دستگاه های عابر بانک در دنیا از سخت افزار های قدیمی تری استفاده کرده و عموما امکان نصب ویندوز جدیدتری بر روی آن ها نمی باشد . پس عاقبت این خودپرداز ها و دندان تیز هکر ها چه می شود؟

هنوز هیچ راه چاره ای برای این موضوع اندیشیده نشده است. مطمعنا تغییر وارتقا سخت افزاری خود پرداز ها بسیار برای بانک داران هزینه بر خواهد بود پس باید صبر نمود تا نتیجه کار را دید که زندگی بانکداری افراد دنیا به چه شکل خواهد شد. شما چه حدسی می زنید؟؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!