ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

لینوکس در زندگی ما چه جایگاهی دارد

لینوکس در زندگی ما چه جایگاهی دارد

لینوکس در زندگی ما چه جایگاهی دارد

 

لینوکس در زندگی ما چه جایگاهی دارد
لینوکس در زندگی ما چه جایگاهی دارد

لینوکس این پنگوئن دوست داشتنی که یک سیستم عامل متن باز است توسط آقای Linus Torvalds  خلق شده و به صورت رایگان در اختیار جهانیان قرار دارد. قصد این رو نداریم که بگیم لینوکس از کجا شروع شد چه ورژن هایی از این سیستم عامل اتشار یافته چون به اندازه کافی در این مورد مطلب در اینترنت هست.

Linus Torvalds
Linus Torvalds

شاید خیلی ها بر این تصور باشند که لینوکس سیستم عاملیست برای کامپیوتر و هر چند توانایی های بسیاری دارد اما نتوانسته سهم قابل توجهی رو نسبت به ویندوز به خودش اختصاص دهد البته در این حرف شکی نیست اما باید بگوییم امروزه لینوکس آنچنان در زندگی مردم رخنه کرده که به جرأت میتوان گفت بدون لینوکس بسیاری از تکنولوژی ها و ابزارهایی که در اختیار دارید معنی نخواهند داشت و اگر لینوکس نبود باید هزینه بسیار زیادی برای خرید یک کالای هوشمند پرداخت مینمودید.

بسیاری از وسایل های امروزی هوشمند هستند و قابلیت های بسیاری دارند از تلویزیون های هوشمند گرفته تا گیرنده های دیجیتال و DVR  های دوربین مدار بسته و همچنین بسیاری از تب لت ها و گوشی های هوشمند دوربین های دیجیتال با قابلیت های بسیار زیاد و همچنین بسیاری دیگر از وسایل خانگی و هر وسیله دیگری که به صورت هوشمند بوده و روز به روز بر تعدادشان افزوده میگردد.

در ساخت یک وسیله هوشمند نقش اصلی را برنامه نصب شده (سیستم عامل) بر روی آن وسیله ایفا میکند و بسیاری از امکانات و قابلیت ها توسط آن به شما ارائه داده میشود. ساخت چنین برنامه هایی بسیار تخصصی بوده و هزینه بسیار زیادی را بر سازندگان تحمیل مینماید که در نهایت موجب میشود که مصرف کننده نهایی مجبور شود هزینه بیشتری  را پرداخت نماید. اینجاست که لینوکس مشکل را حل میکند این سیستم عامل رایگان و متن باز در اختیار عموم قرار گرفته و هر فرد یا گروهی میتوانید بنا به نیاز خود آن را سفارشی کند و برای مصارف خاص استفاده نماید. بسیاری از وسایل هوشمندی که با آن سروکار دارید از سیستم عامل محبوب لینوکس بهره میجویند تا هم کارایی بیشتری داشته و هم بتوانند هزینه تولید خود را پایین بیاورند حتی سیستم عامل محبوب اندروید که امروزه بر روی هر موبایل و تبلتی نصب میشود یک سیستم عامل لینوکسی است که توسط گوگل ساخته شده است. تلویزیون های هوشمندی که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند و این روز ها در بازار عرضه میشوند عموما از سیستم عامل لینوکس استفاده مینمایند.

شاید اگر آقای Linus Torvalds  این سیستم عامل را انحصاری مینمود(مانند ویندوز) امروز شاهد این همه پیشرفت و نوآوری در فناوری اطلاعات نبودیم و یا باید هزینه زیادی برای خرید  این تکنولوژی ها پرداخت مینمودیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!