ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

لب تاپ شما هم داغ می کند؟ درمان دست ماست!!

لب تاپ شما هم داغ می کند؟ درمان دست ماست!!,کاهش دمای لب تاپ,کول پد,مزایایی هارد SSD,خمیر سیلیکون,خمیر سیلیکون چیست,مزایایی خمیر سیلیکون

بله خوب معمول هست که قطعات الکترونیکی داغ شوند اما هر چیزی حدی دارد و گاهی لب تاپ های ما بیش از حد داغ می کنند که اول از همه باعث کاهش سرعت و کارایی لب تاپ و بعد از آن نیز کاهش عمر و حتی در درجه های گرمایی بالاترمشکلات هنگ کردن سیستم پیش می آید.

اما چه باید کرد؟ قدیمی ترین و کلیشه ای ترین فکر این است که لب تاپ قدیمی شده و باید فروخته شود دقیقا چیزی که دلالان از شنیدنش خوشحال می شوند تا با قیمتی بسیار پایین تر از واقعیت از شما بخرند. امروز دلایل افزایش حرارت و کاهش سرعت لب تاپ را برای شما بازگو میکنیم تا با خواندن و رفع مشکلات توانایی آن را بالا برده و مثل روز اول از ان کار بکشید.

 

لب تاپ شما هم داغ می کند؟ درمان دست ماست!!,کاهش دمای لب تاپ,کول پد,مزایایی هارد SSD,خمیر سیلیکون,خمیر سیلیکون چیست,مزایایی خمیر سیلیکون

 خمیر سیلیکون : شاید خنده دار باشد اما دلیل اصلی دمای بالای لب تاپ این موضوع می باشد بله خمیر یا چسب سیلیکون. چقدر از این -خمیر یا چسب می دانید؟ خمیر سیلیکون دارای نوعی فلز هادی ( عموما در مارک های کیفیت دار نقره ) می باشد این خمیر وظیفه انتقال حرارت از پردازشگر به لوله های انتقال حرارت لب تاپ را دارا می باشد.

اگر شما یکی از کاربران پر مصرف لب تاپ هستید باید این خمیر را هر سال یا نهایت هر دو سال یک بار تعویض کنید این مورد بسیار کمک کننده به حرارت لب تاپ شما بوده و باعث حل بسیاری از مشکلات می شود.

-تمیز کردن فن لب تاب کار دیگریست که حتما باید به صورت دوره ای انجام دهید تا عمل خنک کنندگی سیستم به درستی انجام گیرد.

– کول پد ( خنک کننده ) : مورد دوم که بسیار به کاهش حرارت قطعات لب تاپ شما کمک می کند خرید کول پد می باشد دستگاهی که می تواند هوا با دمای مناسب را وارد لب تاپ تان کرده تا دمای قطعات کاملا ثابت باقی بماند. بله اگر هنوز این مشکل با تعویض خمیر سیلیکون ادامه داشت خرید یک کول پد مناسب برای شما پیشنهاد می شود.

– تعویض هارد با نوع SSD : اگر در مورد هارد های SSD اطلاعاتی ندارید اینجا را بخوانید. این نوع هارد ها به دلیل اینکه دیسک سختی برای چرخش ندارند خوب مطمعنا حرارتی هم ایجاد نمی کنند البته این نوع هارد ها مزایایی دیگری هم برای لب تاپ شما علاوه بر ابجاد نکردن حرارت دارد زیرا این نوع هارد ها به ضربه مقاومت بسیار بیشتری دارند و همینطور به دلیل نیاز نداشتن به نیروی برق برای چرخش دیسک سخت باعث کاهش مصرف باتری نیز می شوند و با سرعت بالای خود تاثیر چشمگیری در سرعت لب تاب شما خواهند گذاشت.

امیدواریم با رعایت موارد بالا به الویت بتوانید بهترین کارایی را از لب تاپ تان بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!