ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

لای فای جایگزینی برای وای فای

it-is-through-wifi-or-wifi
it-is-through-wifi-or-wifi
LiFi روشنایی همراه با اینترنتی 5 هزار برابر سریعتر از وای فای

لای فای جایگزینی برای وای فای

سی‌سافت(Sisoft) نام شرکتی است در مکزیک،که فناوری ای را پدید آورده که میتوان از آن هم به عنوان روشنایی و هم به عنوان اینترنتی بسیار پر سرعت استفاده کرد.
فناوری جدیدی که می‌توان به وسیله ی آن روشنایی و اینترنت بسیاری از ادارات مدارس بمارستان ها و… بهبود بخشید،به گفته ی پرفسور مارتین واسون از دانشگاه استراتکلاید یکی از کاربردها برای این فن آوری استفاده از لامپ های LED روشنایی در اتوبان ها و خیابان ها به عنوان ابزار ارسال اطلاعات ترافیکی و حتی اینترنت به خودروها است.
لای فای میتواند به موبایلها و یا هر دستگاهی که از این ویژگی پشتیبانی کند به گونه ای که در گستره‌ طیف این نور قرار گیرد اینترنت پر سرعت دهد.این وژگی در اصل ارتباطات صوتی، تصویری و اینترنتی را از طریق طیف نور گسیلی توسط چراغ‌های LED منتقل میکند که میتواند گفت نسل جدید و جانشینی برای فناوری وای‌-فای است که سرعت انتقالی تا 10 گیگابایت در ثانیه را به اشتراک میگذارد.
در لای فای علاوه بر افزایش چشم گیر انتقال سرعت داده ها،انتقال داده‌ای ایمن‌ تری نیز خواهیم داشت،به گفته ی رتورو کامپوس فنتانس مدیر عامل سی‌سافت”انتقال بی‌سیم لای‌-فای بر خلاف وای‌-فای كه برای انتقال اطلاعات از امواج استفاده می‌کند از چراغ‌های LED یا نور استفاده می‌کند که نور دارای روشنایی بالا را گسیل می‌کنند. مزیت دیگر در قیاس با وای‌-فای این است که راهی برای رخنه در سیگنال وجود ندارد زیرا اینترنت با نور انتقال می‌یابد و سرقت آن میسر نیست”.
سرعت اولیه ی لای فعلی 2 گیگابایت میباشد، اما سی‌سافت با همکاری محققان موسسه‌ فناوری مستقل مکزیک(ITAM) سرعت این سامانه را پنج برابر کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!