ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

قلمی که در نوشتن به بیماران مبتلا به پارکینسون کمک میکند

1
قلمی که در نوشتن به بیماران مبتلا به پارکینسون کمک میکند
قلمی که در نوشتن به بیماران مبتلا به پارکینسون کمک میکند

ARC Pen که تصویرش را در بالا می بینید ممکن است به طرز خنده داری بزرگ باشد، اما می تواند بهترین گزینه برای افراد مبتلا به بیماری پارکینسون باشد. این خودکار توسط گروهی از دانشجویان رویال کالج انگلستان واقع در لندن ساخته شده است. به واسطه این بیماری دستخط بیمار شروع به کوچک تر شدن و نامرتبی می کند تا جایی که دستخط بیمار قابل خواندن نیست. این خودکار  توسط تحریک عضلات کلیدی بوسیله ارتعاش (که ناشی از دارا بودن موتور هایی است که این ارتعاش را ایجاد می کند) و به بیمار این امکان را می دهد که کنترل بیشتری روی دست های خود داشته باشد, بعلاوه سایز بزرگ آن باعث راحتی بیشتری موقع نگه داشتن نسبت به خودکار های عادی می شود

تیم به رهبری Lucy Jung با هدف دیگری شروع به کار کردند آن ها قصد داشتن تا قلمی ارتعاشی بسازند تا افراد غیر بیمار را با آن مشکلی که بیماران پارکینسون با آن مواجه هستند آشنا کنند و حس کنند که چقدر سخت است، در عوض به این پی بردند که ارتعاش تاثیر بسیاری در بهتر شدن و خوانا شدن خط دارد، که این واقعا تعجب آور نیست . اگر شما “قاشق ارتعاشی X “ محصول گوگل را بیاد داشته باشید، آن قاشق به وسیله خنثی کردن لرزش دست توسط ارتعاش این امکان را می داد که کاربر بدون ریختن غذا (هر نوع غذایی) به راحتی غذای خود را میل کند.

خانم Jung و تیمش در آینده قصد دارند که دیگر ابزار ها مانند برس آرایش، موس کامپیوتر و … را به موتورهای ارتعاشی مجهز کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!