ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

قطعات حافظه خود را میخواهید دور بیندازید؟ دست نگه دارید!!

407

خوب درست است که هر قطعه ای عمری دارد شاید عمر هارد یا USB و یا حتی مموری کارت شما به پایان رسیده است و شما قصد دارید آن ها را دور بیندازید؟؟ اگر تنها درب سطل آشغال را باز کرده و آن را درون سطل جای می دهید اشتباه است!!

امروز قرار است به شما نشان دهیم که چگونه می توان از اطلاعات داخل قطعات حافظه های شما حتی خراب آنها سو استفاده کرد. USB و Memory Card ها دو نوع از حافظه هستند که بر پایه فرمت SSD ذخیره اطلاعات دارند. شما می توانید در مورد این حافظه ها اینجا بیشتر بخوانید. همینطور برخی هارد های کامپیوتری نیز به همین فرمت بوده و هم اکنون استفاده می شود. یکی از بهترین نکات این نوع حافظه ها سرعت بالای انتقال داده ها می باشد و علاوه بر آن ماندگاری بالای اطلاعات بر روی آن نیز یکی از بهترین ویژگی های این نوع حافظه ها می باشد.

 

407

باید بدانید که اطلاعات بر روی هارد های SSD هیچ گاه از بین نمی رود اما به دلیل اینکه تعمیر این نوع حافطه های مقرون به صرفه نیست عموما دور انداخته می شوند. دقیقا مشکل همینجاست. اگر شما اطلاعاتی مهم و کاربردی داشته باشید و این اطلاعات در دسترس دیگران قرار بگیرد بسیار ضرر خواهید کرد.

بهترین راه برای این امر این است که ابتدا قبل از دور انداخته شدن این نوع قطعات در صورتی که امکان دسترسی به آن هست تمامی فایل ها را پاک کرده و به همان میزان اطلاعات جدید اما بدون ارزش امنیتی بر روی آن ریخته شود اما خوب عموما هارد زمانی دور انداخته می شود که کاملا خراب شده باشد. راه حل چیست؟ خوب یک بازی خوب می شود. چکش را برداشته و روی آن بکوبید. تا خرد شدن تمام آن ادامه دهید و دیگر مطمعن باشید اطلاعاتتان در دست کسی دیگر نخواهد افتاد.

تمام.
شما توانستید به راحتی امنیت قطعات خود را تامین کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!