ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

۱

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام
فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

با سلام خدمت همراهان همیشگی سایت پی سی کوئست ، امروز تصمیم داریم درمورد تایید دو مرحله ای اینستاگرام صحبت کنیم . احتمالا همه شما عزیزان تا به این لحضه چندین بار اسم تایید دو مرحله ای به گوشتان خورده است ، ولی آیا به طور دقیق از کارایی و فواید این قابلیت اطلاع دارین ؟ امروزه کمتر کسی را میتوانیم ببینیم که از فضای اینستاگرام یا بگذارید بهتر بگم از فضای مجازی به دور باشد ، این حجم از فعالیت و درگیری با فضای مجازی از فوایدی برخوردار است ، یکی از فواید مهم فضای مجازی این است که شما میتوانید به راحتی و با صرف کمترین وقت ، هزینه به دوستان و آشنایان دور خود دسترسی پیدا نمایید، درواقع مردم با استفاده از فضای مجازی قادر خواهند بود به راحتی دوستان و اشنایان خود را پیدا و آن ها را در لحظات خاص زندگی خود شریک کنند . ولی اگه فضای مجازی ای که شما را به خود درگیر کرده است ، اینستاگرام باشد پس خودتان میدانید این مزییت با توجه به حجم بسیار بالای تبادل اطلاعات در این شبکه به نوعی دردسر بزرگ تبدیل شده است ، چه دردسری ؟ جوابش کاملا مشخص است ، دردسر حفط امنیت اطلاعات ، افراد سودجو ، هکر ها به خوبی میدانند که اینستاگرام بهترین مکان برای رسیدن به خواست هایشان است ، حال ممکن است به امنیت اینستاگرام شک کنید و با خود بگویید که آیا اینستاگرام یک محیط نا امن به حساب میاید ؟ محیطی که به راحتی مورد تجاوز هکر ها قرار خواهد گرفت ؟ خیر ، درست است که اینستاگرام هدف مهم و اصلی برای هکرها در راه رسیدن به خواسته هایشان به حساب میاید ولی هک کردن این شبکه به این آسانی هم نیست ، اینستاگرام جهت حفط امنیت شبکه خود و همچنین به دلیل بالا بردن محبوبیت اینستاگرام در نزد مردم به نحوی که کاربران بدون ترس و دلهره در این شبکه فعالیت نماید ، از روش های زیادی برای حفط امنیت شبکه اجتماعی خود استفاده نموده ، یکی از روش هایی که برای بالا بردن امنیت اکانت میشود ازش استفاده کرد تایید دو مرحله ای است ، با راه اندازی این قابلیت احتمال هک شدن حساب شما بسیار کم خواهد شد ، اگر مشتاق به بالا بردن امنیت حساب خود هستین ، پیشنهاد میکنم آموزش امروزمان را دنبال نمایید .

تایید دو مرحله ای اینستاگرام چیست؟

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

به سرقت رفتن اطلاعات یا به عبارتی هک شدن اکانت یکی از ناخوشایند ترین اتفاقاتی است که امکان دارد برای هر شخصی رخ بدهد ، حال اگر در صورتی که اطلاعات مهمی برای از دست دادن داشته باشین باید با این ترس ، منظورمان ترس به سرقت رفتن اطلاعات یا همان هک شدن کنار بیایید ؟ یعنی با استفاده از هیچ راه و روشی نمیتوان از این اتفاق نامیمون ، پیشگیری کرد ؟ جواب بله است همانطور که گفتیم اینستاگرام برای پیشگیری از این اتفاق به کاربران خود راه های متعددی را معرفی کرده است . یکی از روش هایی که شما با استفاده از آن میتوانید از هک شدن و یا از ورود غیر قانونی افراد سودجو به اکانتتان جلوگیری نمایید استفاده از تایید دو مرحله ای یا همان (Two-Factor Authentication) است ، با فعال سازی این روش یک لایه امنیتی اضافه بر روی اکانتتان قرار میگیرد یعنی شما هنگام ورود به اکانت خود علاوه بر لایه امنیتی اولیه که همان یوزرنیم و پسوورد می باشد از یک لایه امنیتی اضافه هم بهره مند خواهید شد ، در این صورت هکر برای رسیدن به هدف خود علاوه بر لایه امنیتی اولیه ، به کدی که با فعال سازی تایید دو مرحله ای به گوشی شما جهت ورود به اکانت ارسال می شود هم نیاز خواهند داشت و در صورتی که آن کد از گوشیتان به بیرون درز پیدا نکند امکان هک شدن حسابتان در اینستاگرام به شدت پایین میاید ، یکی دیگر از فواید مهم فعال سازی تایید دو مرحله ای کاهش احتمال بلاکی اکانت توسط اینستاگرام است، یعنی تایید دو مرحله ای علاوه بر بالا بردن امنیت حساب کاربری ، میتواند از بلاک شدن حساب مربوطه هم جلوگیری کند ، چگونه ؟ همانطور که در آموزش بلاک و رفع بلاکی گفتیم یکی از راهای دور زدن بلاک در اینستاگرام فعال سازی تایید دو مرحله ای است . بگذارین یه توضیح مختصر بدم یکی از دلایل بلاک شدن اکانت در اینستاگرام استفاده از ربات است ، به طور کلی الگوریتم اینستاگرام بر اساس فعالیت طبیعی و عادی یک شخص طراحی شده است ، این الگوریتم فعالیت شتاب زده و سریع را ربات تشخیص میدهد به عنوان مثال از نظر الگوریتم و ربات اینستاگرام یک انسان نمیتواند در یک ساعت ۱۰۰ اکانت را فالو کند پس وقتی کاربری میاید در یک ساعت ۱۰۰ اکانت را فالو میکند در نزد اینستاگرام به عنوان ربات شناسایی میشود . به همین دلیل هم اینستاگرام بر روی فعالیت هایی که میشود در این شبکه انجام داد محدودیت های اعمال کرده است تا بتواند اکانت هایی که از ربات استفاده میکنند را شناسایی کند . شما عزیران برای آشنایی با این محدودیت ها میتوانید به آموزش قوانین و محدودیت اینستاگرام مراجعه بفرمایید ) . حال نقش تایید دو مرحله ای در این پروسه چیست ؟ تایید دو مرحله ایی یکی از راهایی است که شما با استفاده از آن میتوانید ربات نبودن خودتان را به اینستاگرام ثابت کنید ، شما هنگامی که تایید دو مرحله ای را فعال میکنید و از یک کد دومی برای ورود به اینستاگرام استفاده می کنید درواقع دارین به اینستاگرام می فهمانید صاحب اکانت یک شخص است نه یک ربات ، و به همین راحتی میتوانید شر این نوع بلاکی که ممکن است گاهی به اشتباه هم بر روی اکانتتان اعمال شود را از سر خودتان کم کنید . راهای دیگر رفع بلاک و همچنین آموزش کاملتر در مورد بلاک را میتوانید در آموزش بلاک و راه های رفع بلاک مطالعه بفرمایید .

مزایای فعال سازی رمز قوی یا همان تایید هویت دو مرحله ای (Two-Factor Authentication) :

• ایجاد یک رمز قوی جهت پایین اوردن احتمال هک شدن اکانت در اینستاگرام
• تهیه بک آپ از اطلاعات اکانت اینستاگرام
• دور زدن بلاک اینستاگرام

دریافت کد امنیتی :

شما با استفاده از دو روش می توانید کد امنیتی که بعد از فعال سازی تایید دو مرحله ای برای ورود به اینستاگرام به آن نیاز پیدا خواهید کرد را دریافت نمایید :

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

 Text Message: دریافت کد با استفاده از شماره موبایل
 Authentication App : دریافت کد با استفاده از نرم افزار جانبی .

نکته :
بین روش Text Message با روش Authentication App تفاوت هایی وجود دارد ، درست است که وظیفه اصلی هر دو پارامتر ارسال کد امنیتی است ولی استفاده از روش Authentication App دارای مزایای بهتری نسبت به روش Text Message است ، یکی از مزیت های استفاده از نرم افزار جانبی که قصد داریم آن را خدمتتان معرفی نماییم، بک آپ گیری از اطلاعات اکانت اینستاگرام است ، همچنین این نرم افزار امنیت در سطح بالاتری را خدمت کاربران خود ارائه میدهد .

فعال سازی تایید دو مرحله ای :

۱- شما عزیران برای فعال سازی تایید دو مرحله ای با استفاده از روش Authentication App باید به صورت زیر عمل کنید :

• اینستاگرام را باز و وارد پروفایل کاربریتان بشوید .
• در پروفایل خود بر روی شکلک سه خطی کلیک و سپس بر روی تنظیمات و یا Settings کلیک نماید .
• بعد از وارد شدن به بخش تنظیمات باید گزینه Security را انتخاب کرده :
• در این بخش گزینه ای با نام Two-Factor Authentication را مشاهده خواهید کرد، این گزینه را انتخاب کنید :

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

• در مرحله ی بعد باید بر روی Get Start کلیک کنید

• با انتخاب گزینه Get Start وارد صفحه ای که دارای دو گزینه ی Text Message و Authentication App است خواهید شد . شما با استفاده از این دو گزینه میتوانید تایید دو مرحله ای خود را فعال و کد امنیتی خود را دریافت نمایید :

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

 Authentication App: با انتخاب این گزینه شما می توانید از یک نرم افزار جانبی جهت دریافت کدی که جهت ورود به اینستاگرام به آن نیاز دارید استفاده نمایید .
 Text Message: با انتخاب این گزینه کدی که جهت ورود به اینستاگرام به آن نیاز دارید به شماره ای که هنگام فعال سازی روشText message وارد خواهید کرد و یا اینطور بگوییم بهتر است به شماره ای که تمایل دارین کد به آن شماره ارسال شود ارسال خواهد شد .

• سپس باید گزینه ی Authentication App را انتخاب نمایید .
• اینستاگرام در پایین این گزینه به شما میگوید ، ما گوشی شما را بررسی خواهیم کرد، در صورتی که نرم افزار جانبی جهت دریافت کد بر روی گوشتان نصب باشد همان را برایتان انتخاب خواهیم کرد ، اگر اینطور نباشد بهتر است از نرم افزار پیشنهادی ما استفاده کنید . نرم افزار های پیشنهادی اینستاگرام جهت دریافت کد امنیتی :
Google Authentication
Duo Mobile

ما در این آموزش قصد داریم شما را با محیط نرم افزار Duo Mobile آشنا کنیم .

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

• بعد از انتخاب گزینه ی Authentication App وارد صفحه ای همانند تصویر زیر خواهید شد در این صفحه باید برروی Install App کلیک نمایید ،

انتخاب این گزینه باعث میشود پاپ آپی برایتان باز شود ، این پاپ آپ از شما میخواهد برای دانلود نرم افزار جانبی بر روی Open کلیک کنید .

بعد از انتخاب گزینه ی Open تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود ،

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

البته اگر بر روی گوشی شما اپلیکیشن هایی نظیر بازار یا از این قبیل برنامه ها نصب باشد ، آن ها هم در این لیست جا خواهند داشت (ما ترجیح دادیم از برنامه Myket استفاده کنیم). خب شما با انتخاب Myket وارد صفحه دانلود و نصب نرم افزار Duo Mobile خواهید شد .

 نکته : این نرم افزار به دلیل مسائل امنیتی به هیچ وجو اجازه گرفتن اسکرین شات را به کاربران نمیدهد ، به همین دلیل هم نمیتوانیم برای توضیح بهتر عکس از محیط نرم افزار خدمتتان ارائه دهیم . شما عزیزان اگر در محیط برنامه با مشکلی مواجه شدین میتوانید از بخش نظرات استفاده و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید .

• بعد از ورود به نرم افزار باید بر روی گزینه ی Get Started کلیک کرده و سپس در مرحله ی بعد باید گزینه No Barcode ? را انتخاب کنید

• در این بخش تمام اپلیکیشن هایی که نرم افزار Duo Mobile آن ها را ساپورت می کند و شما با استفاده از این نرم افزار قادر خواهید بود بر رویشان رمز قوی بگذارید را مشاهده خواهید کرد ، دراین لیست باید اپلیکیشن اینستگرام را پیدا و آن را انتخاب کنید .

• در مرحله ی بعد شما باید اطلاعات اکانت خود که شامل نام کاربری و رمز اکانت خودتان میباشد را وارد کنید ، اگر اطلاعات وارد شده درست باشد ، وارد نرم افزار خواهید شد

نکته :
همانطور که قبلا گفتیم شما با استفاده از نرم افزار Duo Mobileمی توانید از اطلاعات اکانت اینستاگرام خود بک آپ تهیه نمایید ، جهت اینکار بعد از ورود موفقیت آمیز به نرم افزار Duo Mobile در صفحه اصلی و در قسمت پایین ، پیام Improveing Your Exprience را مشاهده خواهید کرد که باید این پیام را با انتخاب گزینه ی Dismiss رد کنید ، بعد از عبور موفقیت آمیز از مرحله ی اول در مرحله بعد پیام Take a moment to backup you Accounts برای شما به نمایش در خواهد آمد ، برای تهیه بک آپ باید بر روی گزینه Set Up Now کلیک کرده و در صورت داشتن ایمیل ، آن را انتخاب تا عملیات بک آپ گیری شروع شود در پایان برای دسترسی مجدد به بک آپ تهیه شده باید یک رمز انتخاب و وارد کنید ، پس از اینکار گزینه Ok را انتخاب و تمام .

• خوب حال باید بر روی کد امنیتی که در صفحه اصلی برنامه برای شما به نمایش درآمده است کلیک کرده تا این کد کپی شود ، برای پیست کردن این کد باید دوباره وارد اینستاگرام شوید و بر روی Next که در تصویر زیر مشاهده می کنید کلیک کرده تا ارتباط بین نرم افزار و اکانت اینستاگرام شما برقرار شود .

 

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

 

• بعد انتخاب گزینه Next ، در صفحه بعد باید کد کپی شده را در فضای خالی وارد و یا پیست کنید .

 

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

• بعد از اتمام کار صفحه ای با عنوان Recovery codes را مشاهده خواهید کرد ، کد هایی که دراین صفحه برای شما ظاهر خواهند شد ، کد های بازیابی نام دارن .

 

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

در پایین این صفحه شما دو تا گزینه خواهید دید :

• Screenshot: شما با استفاده از این گزینه می توانید از کد های بازیابی اسکرین شات بگیرین . تا در صورت نیاز بعدا از آنها جهت ورود به اکانت تان استفاده کنید
• Get new code: شما با استفاده از این گزینه می توانید کد های بازیابی جدید ایجاد نمایید.

نکته:
توجه داشته باشین کدهای امنیتی تولید شده به وسیله اپلیکیشن Duo Mobile دارای محدودیت زمانی ۳۰ ثانیه ای هستن و اگر در این مدت کد مورد استفاده قرار نگیرد ، این کد منقضی و شما باید از کد جدید استفاده نمایید . در صورتی که مشکلی در دریافت کد تایید داشتید می توانید با استفاده از کدهای بازیابی Recovery codes اینستاگرام به حساب خود دسترسی داشته باشید .

۲- برای فعال سازی تایید دو مرحله ای با استفاده از روش Text Message باید به صورت زیر عمل کنید :

اینستاگرام را باز و وارد پروفایل کاربری خود شده و با انتخاب گزینه سه خطی که در بالای صفحه قرار دارد منو را باز و سپس بروی تنظیمات و یا Settings کلیک کنید ، بعد از وارد شدن به بخش تنظیمات باید بر روی گزینه Security کلیک و سپس گزینه ی Two-Factor را انتخاب کنید ، بعد از وارد شدن به بخش تایید دو مرحله ای دو گزینه برای شما به نمایش در خواهد آمد ، برای فعال سازی تایید دو مرحله ای این بار باید گزینه ی Text Message را انتخاب کنید .

• با انتخاب گزینه ی Text Message وارد صفحه ای همانند تصویر زیر خواهید شد :

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

در این بخش شما بعد از وارد کردن شماره خود باید منتظر بمانید تا کد تایید برای شما ارسال شود. تنها کاری که بعد از دریافت کد لازم است انجام دهید وارد کردن آن در فیلد خالی ای است که در تصویر زیر مشاهده می کنید است . پس از وارد کردن کد بر روی next کلیک کرده و تمام .

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

 

فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام
فعال سازی تایید دو مرحله ای در اینستاگرام

 نکته : ممکن است شما به هر دلیلی تمایل داشته باشین ، شماره ای که قرار است به آن کد ارسال شود را تغییر بدهید ، جهت این کار باید بر روی گزینه Change phone number کلیک کنید . 

غیر فعال سازی تایید دو مرحله ای اینستاگرام

به منظور غیرفعال کردن تایید دو مرحله ای باید مراحلی که برای فعال سازی گفته شده است را طی و بعد از گذراندن مراحلی که در بالا گفته شده است و بعد از ورود به بخش Two-Factor Authentication ، در صورت فعال بودن هر کدام از گزینه های text message و Authentication App بر روی گزینه ی مورد نظر ضربه بزنید و آن گزینه را غیر فعال نمایید .

سخن پایانی :
داشتن کد تایید دو مرحله ای آن هم با وجود هکر ها و افراد سودجو یک امر مهم به حساب میاید ، در واقع کاربران شبکه اینستاگرام با فعال سازی تایید هویت دو مرحله ای علاوه بر بالا بردن امنیت اکانت خود میتوانند بلاکی که توسط اینستاگرام آن هم به دلیل فعالیت ربات گونه ای رخ میدهد را هم دور بزنند . 

امیدوارم این آموزش برای شما همراهان عزیز مفید واقع شده باشد .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!