ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

فرمت صوتی Flac چیست؟ روش تبدیل آن به Mp3

flacc
تبدیل فایل های Flac به فرمت MP3
فرمت صوتی Flac چیست؟ روش تبدیل آن به Mp3

Flac مخفف کلمه Free Lossless Audio Codec می باشد این فرمت یک فرمت رایگان جهت کدک کردن فایل های صوتی است، کیفیت این فرمت بسیار بالاتر از فرمت MP3 می باشد و فرمت Flac، حجم بسیار بالاتر نسبت به فرمت MP3 دارد. فرمت Flac امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده، فرمت mp3 با حذف یکسری از جزییات فایل صوتی مرجع اقدام به کاهش حجم آن می کند و بدیهی است که کیفیت آن هم کاهش می یابد، یکی از مهمترین ویژگی ها و برتری های فرمت Flac نسبت به فرمت mp3 عدم حذف داده ها از فایل صوتی مرجع (wave ,AIFF و …) می باشد و صدا تقریبا بدون افت کیفیت فشرده می شود اما به همان نسبت حجم آن هم بسیار بالاتر است. این فرمت یک فرمت متن باز است این امر باعث شد تا این فرمت به سرعت شناخته شود و اشکالات آن رفع گردد شما می توانید در صورت نیاز آن را از حالت فشرده خارج نموده و به فرمت صدای مرجع باز گردانید. دقیقا همانند چیزی که در فشره سازی zip و rar رخ می دهد، همچنین این فرمت برای شنوندگان حرفه ای موسیقی نیز بسیار کاربردی و پر اهمیت است ، چرا که هم می توانند از آلبوم های موسیقی ارجینال خود نسخه پشتیبان تهیه کنند و علاوه بر اینکه حجم فایل به دست آمده کاهش پیدا می کند کیفیت آن دست نخورده باقیمانده و می توان فایل فشرده را در اکثر نرم افزار ها پخش کرد.

روش تبدیل فرمت Flac به فرمت Mp3:

برای تبدیل آسان و بدون دردسر این فایل میتوانید از برنامه Jet Audio استفاده نمایید.

1. بعد از باز کردن نرم افزار Jet Audio از منوی Convert بر روی Convert Audio کلیک کنید.

فرمت Free Lossless Audio Codec

2. در کادر جدید توسط دکمه Add Files و یا با کشیدن و رها کردن فایل هایی که می خواهید تبدیل کنید، اضافه نمایید.

فرمت Flac

در قسمت مشخص شده با شماره 2 در تصویر می توانید محل ذخیره سازی فایل جدید ساخته شده را مشخص کنید، که دو حالت انتخاب وجود دارد: 1 محلی که فایل اصلی وجود دارد. 2 محلی که شما انتخاب می کنید.

در قسمت Output Format در تصویر شماره 3، فرمت Mp3 را انتخاب کنید. با کلیک بر روی دکمه Config می توانید تنظیمات کیفیت و بیت ریت فایل خروجی را تنظیم کنید.

تبدیل فرمت Flac به MP3

3. سپس بر روی دکمه Start کلیک کنید تا تبدیل فایل ها آغاز گردد.

تبدیل فایل Flac به MP3

گاهی پیش می آید که آلبومی با فرمت Flac دارید و یا دانلود می کنید اما وقتی آن را پخش میکنید یک فایل به هم چسبیده است و نام آهنگها مشخص نیست و نمیتوانید آهنگ های آن را ترَک، ترَک پخش نمایید حال برای جداسازی آهنگ های این آلبوم به هم پیوسته، با نام اصلی آهنگ ها و تبدیل آن به یک آلبوم چند آهنگه باید چکار کنید؟

معمولا همراه فایل Flac در آلبومهای به هم پیوسته یک فایل CUE هم وجود دارد. برای جداسازی آنها از هم شما به نرم افزار Medieval CUE Splitter نیازمندید:

برنامه Medieval CUE Splitter را نصب و اجرا کنید:

آموزش تبدیل فرمت Flac به فرمت Mp3

گزینه File و سپس Open CUE File را انتخاب کنید. برای شروع کار جداسازی روی دکمه Split در پایین سمت چپ نرم افزار کلیک کنید، کادری باز می شود که محل ذخیره سازی فایل های جدید را از شما می خواهد، با انتخاب محلی بر روی کامپیوترتان کار جداسازی آغاز می شود. به همین سادگی.

دیدگاه ها

 • هکر کلاه سفید سپتامبر 27, 2015 :: 18:53
  0 0

  کیفیت فلک از کی وارد بازار شده ؟؟؟

  • پرهام ملکی سپتامبر 27, 2015 :: 19:18
   0 0

   با سلام طبق مطالبی که هست از سال 2007 کاملا اجرایی شده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!