ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

از دسترس خارج شدن سایت آمار ایران توسط هکرهای داعس

1
از دسترس خارج شدن سایت آمار ایران توسط هکرهای داعس
از دسترس خارج شدن سایت آمار ایران توسط هکرهای داعس

 

روزهای گذشته خبرهایی ناشی از هک سایت های ایرانی توسط برخی از هکرهای عربستانی و سایر هکر ها، فضای مجازی از جمله وب سایت های خبری را در بر گرفت که متاسفانه حقیقت داشتند.

وب سایت رسمی آمار ایران اولین سایتی بود که در 5 خرداد مورد حمله ی هکر ها قرار گرفت و این سایت را از دسترس خارج کردند به گونه ای که  اگر از طریق گوگل قصد ورود به وب سایت مرکز آمار ایران را داشتید، با متنی عربی روبه رو میشدید که ترجمه آن  «هک شده از سوی داعس» بود. سابقه ی کاری گروه هکر داعس مبنی بر آن است که عمده ی فعالیت های آن ها تحت شعاع هک از نوع defacement یا خارج کردن سایت از دسترس توسط پیام یا تصاویری می باشد.

داعس یک گروه هکر  عربستانی است که سوابق هک  وب سایت های مختلفی را در کارنامه ی خود به ثبت رسانده.

اختلاف حرف ش و س  اسم این گروه هکر باعث به وجود آمدن شایعاتی مبنی بر این که داعش این وب سایت را هک کرد به گوش رسید که کاملا اشتباه بود.

این در حالی بود که ساعاتی پس از حمله ی هکرهای عربستانی به سایت آمار ایران، وب سایت رسمی؛ آمار عربستان توسط گروهی به نام ledb طی دو مرحله از دسترس خارج شد.

سایت دیگری نیز مورد حمله ی هکر ها قرار گرفت که وب سایت رسمی املاک و اسناد کشور بود و باعث شد این سایت نیز ساعت ها از دسترس خارج شود. گویا هکر های این سایت گروه هک مافیا نام دارند و لیدر آنها فردی ایرانی به نام یاسر ابراهیمی میباشد.

تیم هک مافیا در روز های گذشته نیز اقدام به هک چند وب سایت ایرانی دیگر از جمله سایت دانشگاه شهید چمران اهواز و وب سایت رسمی پست ایران کردند.

اما ماجرا به همین جا ختم نمیشود، و هکر های ایرانی نیز در مقابل این حملات سایبری سکوت نکردند و سایت دانشگاه ملک عبدالعزیز را نیز دیفیس کردند، هکر این سایت خود را در پیامی به کاربران سایت، shahin.sh معرفی کرده  و در پیامی برای صاحبان وب سایت نوشته که هکر های ایرانی اینجا بودند.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!