ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

شارژ کردن بیش از حد خطرناک است!!!

آیا میدانید شارژ کردن بیش از حد چه وقایعی را رقم می زند؟

آیا میدانید شارژ کردن بیش از حد چه وقایعی را رقم می زند؟

شارژ کردن بیش از حد خطرناک است!!!

 

این که خیلی از افراد در هنگام خوابیدن تلفن خود را به شارژر متصل کرده و به خواب می روند بسیار دیده می شود . بله این موضوع زمانی رایج شد که تلفن های قدیمی نیاز به شارژر هایی داشت که ساعت ها باید آن ها را متصل به برق می کردیم تا بتوانند شارژ شوند . آن زمان ها که چندین سال بیشتر از آن هم نمی گذرد برای شارژ تلفن های خود حدود 7 تا 8 ساعت اتصال تلفن به شارژر نیاز بود. به همین دلیل هم افراد در هنگام خواب تلفن خود را به شارژر متصل می کردند و صبح آن را از برق می کشیدند. اما آیا می دانید که این موضوع در حال حاضر دیگر درست نیست؟

چرا؟ خوب مشخص است با ورود تلفن های هوشمند و همین طور تغییر نسل باتری ها به باتری های لیتیومی , بسیاری از مشکلات حل شده و کمپانی ها در تلاش بوده و هستند که مدت زمان به شارژ زدن تلفن ها را به کمترین زمان ممکن تغییر دهند . اما با تغییرات ایجاد شده هنوز بسیاری از کاربران این طور نیستند و تلفن خود را مانند قبل ساعت های زیادی به شارژ می زنند. در حال حاضر تلفن های رده بالایی که دارای ویژگی های شارژ سریع تر هستند مانند تلفن های کمپانی اپل و همین طور تلفن های کمپانی اچ تی سی , تنها در حد مورد نیاز خود حدود 2 تا 3 ساعت زمان نیاز دارند تا شارژ خود را تکمیل کنند. پس از گذرانده شدن این زمان و همین طور شارژ شدن تلفن های هوشمند عموما ارتباط آن ها با شارژر قطع شده , گواه آن نیز سرد شدن بدنه شارژر شما می باشد که نشان آن را دارد که دیگر تغییرات ولتاژی در آن ایجاد نمی شود اما آیا این یعنی هیچ مشکلی برای تلفن پیش نمی آید؟

خیر با اینکه تلفن شما ورود جریان را قطع می کند اما شارژر همچنان دارای ولتاژ بوده و همین موضوع باعث می شود تا زمانی که تلفن شما به شارژر متصل هست تنها با کم شدن یکم درصد شارژر دوباره شارژ شروع شود و همین موضوع قطع و وصل دوره ای باعث خرابی تدریجی تلفن شما می شود .پس پیشنهاد پی سی کوئست به شما کاربران گرامی این است که دوره زمانی حدودی شارژ شدن تلفن خود را به یاد داشته باشید و بیشتر از زمان مورد نیاز آن را متصل به شارژر تنها نگذارید.

 

دیدگاه ها

 • پدرام عباسی سپتامبر 4, 2015 :: 17:32
  0 0

  سلام
  گوشی تا صبح هم تو شارژ باشه مشکلی پیش نمیاد

  میدونید چرا ؟ چون باتری تا موقعی که پر نشده ، برق بهش می رسه تا شارژ شه ، یه برق هم برای تامین انرژی مورد نیاز گوشی به مدار های تو گوشی می رسه

  وقتی هم که باتری که پر شد دیگه شارژ نمی شه! فقط یه جریان ضعیف به گوشی داده میشه تا کار کنه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!