ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

سئو چیست و نحوه ی رعایت آن – قسمت سوم

What-is-Search-Engine-Optimization-2-1-768×575
سئو چیست و نحوه ی رعایت آن – قسمت سوم

با وقت بخیر مجدد خدمت شما کاربران گرامی،در قسمت اول و دوم از سری مطالب سئو به معرفی ویژگی های آن و همچنین نکاتی فنی برای افزایش بازدید سایت اشاره کردیم.طبق قرار قبلی در این مطلب یک سری قواعد نگارشی را بررسی خواهیم کرد که هم به زیبایی نوشته ی شما کمک خواهد کرد و هم بر افزایش بازدید مطلب و سئو خواهد افزود.منظور ما از نگارش در این مطلب هر موضوعی به غیر از موضوعات فنی میباشد.

قانون نگارشی شماره یک:
خالق محتوا باشید،کپی ممنوع.در تولید یک مطلب برای سایت خود از هر موضوعی،مطالب را از سایت دیگری کپی نکنید.تغییر دادن نگارش مطلبی از سایت دیگر و انتشار آن در سایت شما نیز باز هم کپی محسوب میشود و شک نکنید گوگل از من و شما با هوش تر است.کپی کردن فقط به صورت ترجمه از سایت های معتبر خارجی را برای خود مجاز بدانید؛آن هم با ذکر منبع به صورت لینک دادن به سایت مرجع.

قانون نگارشی شماره دو:
سعی کنید اولین باشید.یعنی مطلب برای اولین بار در سایت شما منتشر شود.برای مثال در سایت آموزش کامپیوتر و برای انتشار مطلب آموزش نصب ویندوز 8 چه روزی بهتر از همان روزی که ویندوز 8 منتشر شد؟!

قانون نگارشی شماره سه:
شبکه های اجتماعی،دوست امروزی و هر روزه ی این روز های بشر(!)،رفاقت دیرینه ای نیز با موتور های جستجو دارند! برای سایت خود در شبکه های اجتماعی حساب باز کنید و در آن به تبلیغ مطالب و سایت خود بپردازید.کلمات کلیدی مطالب خود را در Hashtag های برنامه هایی نظیر اینستاگرام بکار ببرید.

قانون نگارشی شماره چهار:
پیش گفتار،اما خلاصه و مفید.در ابتدای مطلب خود پیشگفتار و توضیحی راجع به آن چه خواهید گفت،بنویسید.اما توجه داشته باشید که کاربر نه وقت و نه اعصاب کافی رای برای اینکه در بین 1000 کلمه دنبال 300 کلمه ی مفید بگردد،ندارد!.پیشگفتار باید کوتاه اما جذاب باشد.برای همان مثال مطلب آموزش نصب ویندوز 8 پیشگفتار میتواند به صورت زیر باشد:

کاربران گرامی ویندوز فوق العاده ی 8 منتشر شد و چه لذتی بالاتر از اینکه در نصب آن از اولین ها باشید!.در ادامه ی این مطلب و با آموزش نصب ویندوز 8 با من همراه باشید!

قانون نگارشی شماره پنج:
فونت! در توضیح این قسمت هم همین بس که کاربر تاب خواندن 1000 کلمه ی نستعلیق را ندارد! فونت باید ساده و در عین حال زیبا باشد.از فونت های استاندارد گوگل استفاده کنید.

قانون فنی شماره شش:
غلط املایی نداشته باشید و نگارش صحیح را بکار ببرید تا کاربر هنگام خواندن مطلب دچار مشکل نشود.

قانون پایانی!
موفیقیت از آن شماست،در هدفی که برای خود و سایت خود در نظر گرفته اید پافشاری کنید.انتظار نداشته باشید بعد از اولین مطلب با بازخورد مواجه شوید.در اینصورت و با رعایت نکات بالا ،انشالله سربلند و موفق و پیروز خواهید بود! – پایان.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!