ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

راز ها و ترفند های ویندوز 8 قسمت 5

رازها و ترفند های ویندوز 8

راز ها و ترفند های ویندوز 8 قسمت 5

رازها و ترفند های ویندوز 8
رازها و ترفند های ویندوز 8

میکروسافت در نسخه جدید سیستم عامل خود، یعنی ویندوز 8 استارت منو را حذف کرده است اما به جای آن منوی کاربر قدرتمند ( Power User Menu) را اضافه نموده است . در شماره های قبل از سری مطالب ” راز ها و ترفند های ویندوز” به چگونگی دستیابی به این منو اشاره شد(کلید ویندوز + X).

 power user menu

حال می خواهیم طریقه اضافه کردن آیتم های دلخواه  به منو یا حذف آیتم های مورد نظر از منو را آموزش دهیم. برای این منظور شما باید مطمئن باشید که می توانید فایل های مخفی شده را ببنید. سپس به آدرس زیر بروید:

C:\Users\username\AppData\Local\Microsoft\Windows\WinX

البته توجه کنید که به جای username در مسیر بالا ، نام یوزر خود را بنویسید. در پوشه باز شده ، سه پوشه با نام Group1, group2, group3 می بینید و اگر توجه به تصویر بالا کرده باشید متوجه می شوید که Power User Menu هم به سه بخش تقسیم شده است.

win8tips_poweruser2_338

پوشه Group1 شامل آیکن Desktop است. پوشه Group2 شامل آیکن های میانبر task manager , control panel و…. .Group 3 شامل ایکن های میانبر program and features , system  و … است. برای اضافه کردن و یا حذف میانبر از منوی Power User فقط کافی است میانبر های دلخواه را به یکی از این پوشه ها اضافه کنید تا در محل دلخواه شما در این منو قرار بگیرند و یا میانبر های مورد نظر را حذف کنید تا از منوی Power User حذف شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!