ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

راز ها و ترفند های ویندوز 8 قسمت 11

رازها و ترفند های ویندوز 8

راز ها و ترفند های ویندوز 8 قسمت11

رازها و ترفند های ویندوز 8
رازها و ترفند های ویندوز 8

 

آموزش تهییه سیستم ایمیج (System Image) در ویندوز8

تا به حال برای شما هم اتفاق افتاده است که اطلاعات و تنظیمات موجود بر روی ویندوزتان پاک شوند؟ یا حتی برنامه ها موجود بر روی لبتاپ تان حذف شوند؟ خوب راه حل آسانی که تنها چند دقیقه برای تهییه آن نیاز دارید تا از هدر رفتن ساعت ها  وقتتان جلوگیری کنید سیستم ایمیج (System Image ) می باشد.

این امکان که به صورت پیشفرض در ویندوز 7 اجرا و در ویندوز 8 مورد دسترسی کاربران قرار گرفته است تمامی اطلاعات و برنامه های موجود بر روی سیستم شما را حتی کوچکترین تنظیمات را نیز در محلی از هارد یا روی DVD و حتی USB ذخیره میکند تا در زمانی که نیاز به آن داشته باشید با اجرای آن تمامی تنظیمات و برنامه های خود را به حالت قبلی بازگردانید.

برای تهییه ایمیج از سیستم خود در ویندوز 8 مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید : 

مرحله اول : در صفحه Start Screen ویندوز 8 کلمه “recovery” را تایپ نمایید و setting را اتخاب کنید. در پنجره باز شده روی  Windows 7 File Recovery کلیک کنید.

تهییه سیستم ایمیج در ویندوز 8
تهییه سیستم ایمیج در ویندوز 8

 

مرحله دوم : با باز شدن پنجره Windows 7 File Recovery در سمت چپ صفحه بر روی Create a System Image کلیک کنید.

آموزش تهیه سیستم ایمیج در ویندوز 8
آموزش تهیه سیستم ایمیج در ویندوز 8

مرحله سوم : حالا شما باید یک مکان برای ذخیره شدن این سیستم ایمیج انتخاب کنید. این مکان میتواند داخل هارد شما باشد داخل USB ذخیره شود یا در DVD ذخیره گردد.

مرحله چهارم : در این مرحله تمامی اطلاعاتی که قرار است پشتیبان گیری شود نمایش داده می شود و با زدنStart  ساخت ایمیج انجام می شود.

تهییه سیستم ایمیج در ویندوز 8
تهییه سیستم ایمیج در ویندوز 8

 

در صورت نیاز به بازگردانی اطلاعات فایل سیستم ایمیج را باز کرده و بر روی  Change Up setting کلیک میکنید.بعد از رسیتارت همه چیز به حالت قبل برگشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!