ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

دستگاه پاک کردن حافظه اختراع شد !!

دستگاه پاک کردن حافظه اختراع شد !!,پاک کن حافظه,اخبار تکنولوژی,پاک کردن خاطرات بد از ذهن,پاک کردن بخشی از ذهن,حذف برخی خاطرات از ذهن,پاک کردن برخی خاطرات از مغز انسان
دستگاه پاک کردن حافظه اختراع شد !!
دستگاه پاک کردن حافظه اختراع شد !!

 

دستگاه پاک کردن حافظه اختراع شد !! حتما فیلم موفق مردان سیاه پوش را دیده اید که با یک دستگاه کوچک بخشی از حافظه افراد را در یک لحظه پاک میکردند. اما آن زمان اسم این فیلم به نام فیلم تخیلی برگزیده شد . حال با گذشت چندین سال از اکران این فیلم شاهد آن هستیم که از تخیل به دنیای واقعی رو آورده ایم زیرا محققان هلندی توانسته اند دستگاهی برای حذف برخی خاطرات در ذهن بسازند.

همه افراد برخی خاطراتی دارند که این خاطرات تلخ باعث اثر گذاری بر روی زندگی شان می شود. محققان هلندی توانسته اند با آزمایشی بر روی 40 بیمار افسرده خاطراتی که آن ها را به افسردگی مبتلا کرده را حذف کنند. در مورد شرح این عمل توضیح کاملی در دست نیست اما می دانیم که الکترو شوک ها باعث انجام این عمل شده اند.

در این آزمایش افراد ابتدا یک خاطره بد خود را در زمان معینی بازگو کردن و از جزییات آن گفتند و بعد از عمل الکترو شوک توسط دانشمندان بر روی افراد آن ها بعد از خوابیدن در پاسخ سوال های در مورد خاطره مورد نظر به سختی پاسخگو بوده و نمی توانستند جزییات خاطره خود را به یاد آورند در صورتی که در وجه دیگر خاطراتی در همان بازه زمانی را به خوبی یادشان می آید. محققان این آزمایش اطلاع داده اند تا در آینده ای نزدیک بتوانند این عمل و معالجه را برای درمان بیماری های روحی گسترش دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!