ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

درمورد کیفیت 4K بیشتر بدانید

formats-compare.fac916f26ad7
درمورد کیفیت 4K بیشتر بدانید
درمورد کیفیت 4K بیشتر بدانید

به شخصه احساس میکنم تکنولوژی با سرعتی بیشتر از گذشته پیشرفت میکند! پیشرفتی که ظاهرا نمیتوان هیچگاه انتهایی برایش در نظر گرفت.تصاویر و ویدیو ها نیز از این امر طبعیت میکنند در حالی مدتها شاید به کیفیت Full HD لب تاب ها یا تلفن های همراه خود افتخار میکردیم حال صحبت هایی را پیرامون نسل جدیدی از کیفیت تصویری میشنویم.در این پست قصد داریم شما را بیشتر با 4K آشنا کنیم.

4k یک رزولشن استاندارد جدید است که برای سینما های دیجیتال و کامپیوتر های گرافیکی طراحی شده است و از مزایای آن میتوان به کیفیت،وضوح،دقت و سطح دیدی بزرگتر از نسل های قبلی اشاره کرد.برای مثال 4K وضوحی 4 برابر آخرین استاندارد یعنی FULL HD دارد.

شاید جالب باشد بدانید این نسل از ویدیو ها را به دلیل رزولشن حدودا 4000 پیکسلی که به صورت افقی دارند 4k نامیده اند در حالی که استاندارد های قبلی یعنی 1080P(فول اچ دی) و 720P(اچ دی) به دلیل رزولشن عمودی خود اینگونه نامیده شده بودند.که البته تغییرات رزولشن در این فرمت ما را در این نامگذاری قانع خواهد کرد چون 4k تغییری را در رزولشن افقی نمی پذیرد بنابراین تغییر در وجه ها از تغییر در رزلوشن عمودی ساخته میشوند.برای مثال 2304*4096 سایز قابی با ابعاد 16:9 و 3072*4096 با ابعاد 4:3 است.

نمونه های تصویر دیجیتال:

درمورد کیفیت 4K بیشتر بدانید
درمورد کیفیت 4K بیشتر بدانید

یوتیوب در اواسط سال 2010 پشتیبانی از 4k را فعال کرد.4k امروزه بالاترین رزلوشن در فرمت های تصویری برای مصرف کنندگان بوده و با پتانسیل بالایی که دارد احتمال افزایش تقاضا ها برای آن کاملا امکان پذیر است.

در حال حاضر تنها منابع محدودی برای دانلود این نسل از فیلم ها وجود دارند که یکی از آنها یوتیوب است اما برای آن باید از راه های دانلود ویدیو استفاده کنید چرا که یوتیوب پیشفرض این اجازه را به شما نمیدهد.اما در سرویس آپارات هم نمونه هایی قرار داده شده که مشاهده ی آن را به شما پیشنهاد میکنیم.الته برای دانلود یک ویدیو 4K با نهایت کیفیت باید حجم زیادی از اینترنت خود را قربانی کنید!شاید باور نکنید ویدیویی با مدت زمان 1 دقیقه و 20 ثانیه 1.5 گیگ حجم داشته باشد!

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!