ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

تکنولوژی به برج ایفل هم رسید !!

پاریس,برج ایفل,تکنولوژی,اخبار تکنولوژی,اخبار گجت,اخبار تکنولوژی

 پاریس,برج ایفل,تکنولوژی,اخبار تکنولوژی,اخبار گجت,اخبار تکنولوژی

تکنولوژی به برج ایفل هم رسید !!

برج ایفل برجی فلزی واقع در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌شده‌ترین بناها در سراسر جهان محسوب می شود.

برج ایفل به وسیله ۳۳۶ پروژکتور نورپردازی شده است و ۲۰ هزار نور نقطه‌ای در شب این برج را به درخشش در می‌آورد که این نورها از ۸۰ کیلومتری قابل مشاهده هستند. این برج زیبای تاریخی در سال ۱۸۸۹ به وسیله ۱۰ هزار لامپ گازی نورپردازی شد و از سال ۱۹۸۵ تا کنون با نور طلایی کار نورپردازی این برج انجام شده است.
مجموعهٔ برج ایفل ۷٫۸ میلیون کیلووات بر ساعت در سال برق مصرف می‌کند که با برق مصرفی یک روستای کوچک برابری می‌کند اما موضوعی که قصد داریم به ان بپردازیم به این برق ها مربوط می شود…
تکنولوژی موضوعی است که حتی می تواند موجب تغییراتی در آثار تاریخی نیز شود. یکی از این آثار تاریخی که تحت تاثیر تکنولوژی قرار گرفته است برج ایفل می باشد . برج ایفل که یکی از بزرگترین آثار تاریخی کشور فرانسه می باشد که بدون شک تمامی انسان های جهان اسم ان را شنیده اند , این برج مشهور از این پس دارای توربین هایی برای تولید برق مورد نیاز خود می باشد . این تولید برق توسط توربین هایی می باشد که در درون این برج متصل شده اند.

این توربین ها که با توجه به پروژه سازگاری با محیط زیست در پاریس بر روی این برج متصل شده است می تواند آلودگی که این برج ایجاد می کرده است را کاهش داده و همین طور برق مورد نیاز برای مصرف آن را نیز تامین می کند.

برج ایفل سالانه تعداد زیادی بازدید کننده دارد که توریست های مختلفی برای دیدن این برج تاریخی به کشور فرانسه می آیند و این تغییرات تکنولوژی و همین طور تاریخی بودن این سازه می تواند نوعی تضاد زیبا به زیبایی های این سازه تاریخی اضافه کند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!