ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

تغییرات نسخه ی جدید تلگرام به همراه آموزش

telegram
تغییرات نسخه ی جدید تلگرام به همراه آموزش
تغییرات نسخه ی جدید تلگرام به همراه آموزش

تغییرات نسخه ی جدید تلگرام به همراه آموزش

همانطور که میدانید تلگرام با انتشار نسخه ی 3.3.0 تغیرات بزرگ و مفیدی را اعمال کرد.هنوز در فکر این نسخه بودیم که با انتشار نسخه ی 3.3.2 شگفت زده شدیم!.در این پست به بررسی تغییرات تلگرام از نسخه ی 3.3.0 به بعد میپردازیم.شما با دریافت این نسخه از جعبه ی دانلود میتوانید از همه ی این ویژگی ها بهره مند شوید:

قابلیت اضافه کردن یک یا چند مدیر به گروه:از این پس تنها مدیران گروه میتوانند فردی را اضافه کنند.همچنین تغییر نام و عکس گروه تنها برای مدیران امکان پذیر است.این قابلیت گاهاً میتواند بسیار مفید باشد.برای اضافه کردن مدیر به گروه در نسخه ی اندروید وارد گروه خود شده و بر روی نام گروه تاچ کنید.سپس با باز کردن منوی موجود در بالا و سمت راست برنامه(سه نقطه) set admins را انتخاب کنید.پنجره ای مطابق شکل زیر باز میشود:

افرادی را که میخواهید به عنوان مدیر اضافه شوند تیک بزنید.با فعال کردن all member are admin همه ی افراد گروه مدیر خواهند شد! یعنی همه ی افراد میتوانند فردی را اضافه کنند،عکس گروه را تغییر دهند و یا اسم گروه رو عوض کنند.و اما در نسخه ی ویندوز نیز وارد گروه شده و پس از کلیک بر روی نام گروه روی xAdministrators کلیک کنید.ادامه ی کار همانند نسخه ی اندروید میباشد.

بدیهی است اگر فردی را به عنوان مدیر اضافه کنید او نیز میتواند فردی را پاک کند و اختیارات شما را خواهد داشت اما شما را نمیتواند پاک کند.اگر مدیری اضافه کنید و خود از گروه خارج شوید در واقع مدیریت گروه را به آن فرد واگذار کرده اید.

اشتراک گذاری پست های کانال بدون خروج از آن:شاید این تغییر خیلی به چشم نیاید اما بی فایده هم نیست.در نسخه ی جدید تلگرام کنار هر پیام درون یک کانال پیکانی به سمت راست مشاهده میکنید که با انتخاب آن میتوانید همان پیام را به اشتراک بگذارید.

افزایش حداکثر ظرفیت گروه به هزار نفر(تبدیل به سوپر گروه):این شاید بزرگترین تغییر تلگرام در نسخه ی جدید باشد.قبل از این بیشترین تعداد عضو ممکن برای یک گروه 200 نفر بود حال این تعداد به 1000 نفر افزایش یافته است.این فقط بخشی از ماجراست و یک سوپر گروه ویژگی های بسیار مفیدی دارد که در زیر به آنها اشاره میکنیم.برای تبدیل یک گروه به سوپر گروه بعد از این که اعضای گروه به 200 نفر رسید در قسمت مدیریت گزینه ی سبز رنگ upgrade to super group اضافه میشود.

 

حال گروه شما ویژگی های جدیدی خواهد داشت:

1:فرد جدیدی که به گروه اضافه میشود تمام پیام های قبلی گروه را نیز مشاهده میکند.

2:کاربران گروه نمیتوانند پیام ها را پاک و یا گروه رو clear history کنند!.

3:اگر مدیر پیامی را از گروه حذف کند آن پیام برای همه ی اعضا حذف خواهد شد.

4:اعلانات گروه به طور پیشفرض غیر فعال (mute) است.

5:افرادی که مدیران از گروه حذف کرده اند به قسمت Blocked users که از بخش مدیریت در دسترس است،منتقل میشوند.یعنی افرادی که یکبار توسط مدیر حذف شده اند بلاک شده و دیگر امکان اضافه کردن آن ها نیست.مگر اینکه مدیر آنها را از بلاک خارج کند.برای خارج کردن از بلاک بر روی کاربر تاچ کرده و نگه دارید.سپس Unblock را بزنید.

مدیریت کش های تلگرام:اگر از کاربران تلگرام هستید حتما پیش آمده که به دلیل پر شدن cache فایل های چند رسانه ای به تاخیر باز شوند و یا اصلا باز نشوند.در نسخه ی جدید این امکان وجود دارد که از داخل خود برنامه کش را خالی کنید.برای اینکار از settings گزینه ی Cache Settings را انتخاب کنید تا با صفحه ی زیر مواجه شوید.

در قسمت Keep Media میتوانید تعیین کنید فایل های چند رسانه ای که از چت ها یا گروه ها ی تلگرام دانلود کردید تا چه مدت در حافظه ی کش باقی بمانند.Forever برای همیشه،1Week یک هفته و 1months یک ماه اطلاعات کش را حفظ خواهند کرد.

در قسمت Clear Cache میتوانید فایل های چند رسانه ای که دانلود شده اند را دستی مدیریت کنید.با انتخاب این گزینه صفحه ی زیر باز خواهد شد:

پس از انتخاب هر یک و تاچ کردن بر روی Clear Cashe کش آن پاک میشود.برای مثال اگر اینکار را برای Photos انجام دهید،برای مشاهده ی عکس هایی که قبلا دانلود شده بودند دوباره باید آنها را دانلود کنید.اما محدودیتی برای اینکار نیست و فایل ها همیشه بر روی سرور تلگرام خواهند ماند.

Local Database نیز کش مربوط به پیام های متنی است.با پاک کردن آن اتفاق خاصی نمیوفتد و در واقع همان کش موجود در پوشه ی org.telegram.messenger است.

همگام سازی استیکر ها:در نسخه ی جدید استیکر ها بین همه ی دستگاه های شما سینک میشوند.یعنی اگر استیکری را به دستگاه اندرویدی خود اضافه کنید،به تلگرام موجود در ویندوز نیز اضافه میشود.

سربلند و پیروز باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!