ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بزودی هارد های 10 ترابایتی

1
بزودی هارد های 10 ترابایتی
بزودی هارد های 10 ترابایتی

به لطف اطلاعیه  بزرگ Intel  و Toshiba، بزودی SSD ها و فلش مموری های دیگر سبکتر و حجیم تر می شوند.  هر دو کمپانی از تراشه “3D NAND” رونمایی کردند که روش کار آن اینگونه است که برخلاف تراشه تک صفحه که در حال حاضر استفاده میشود در این تراشه با انباشته شدن روی لایه ها  امکان ذخیره سازی اطلاعات بیشتر فراهم می شود. توشیبا اعلام کرده است که این اولین 48NAND  لایه جهان است که ساخته شده، حافظه تراشه 16 GB  و سرعت آن فوق العاده بالاست .

یک کمپانی ژاپنی اولین فلش مموری را اختراع کرد که کوچترین سلول های NAND دنیا به اندازه nm 15 را دارا بود. حالا توشیبا نمونه مهندسی تولید کنندگان را در اختیار قرار می دهد، ولی محصولاتی که از تراشه های جدید استفاده می کنند برای یک سال یا بیشتر مورد استفاده عمده قرار نمی گیرند.

در همین حال Intel و شریک آن Micron از تراشه 32NAND لایه ای خود رونمایی کردند باید در حدود یک سال در SSD ها بکار برده شود. آنها ظرفیت حافظه نمونه خود را حتی بیشتر از توشیبا قرار دادند، تراشه های 32GB که الان در دسترس است و 42GB که در آینده اضافه خواهند شد. Micron  گفته است که این تراشه ها می توانند بر اساس سایز در M2 PCIe SSDها تا 3.5 ترابایت و در SSD های 2.5 اینچی تا 10TB استفاده شوند.

تمام این ها یعنی اینکه Toshiba و Intel/Micron و دیگر کمپانی ها در حال کار بر روی تراشه های خود هستند و بزوی این رقابت ها با سامسونگ داغ تر هم می شود زیرا سامسونگ از تکنولوژی 3D NAND مدت زیادی است که استفاده می کند. نتایج این رقابت ها اهمیتی ندارد اما تمامش به نفع خریداران است، ظرفیت بیشتر،  وزن کم تر، قیمت ارزانتر.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!