ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بررسی مصرف باتری در ویندوز 10

bs1

با سلام خدمت کاربران گرامی سایت پی سی کوئست در این مطلب قصد داریم مصرف باتری و عملکرد باتری سیور را در ویندوز 10 بررسی کنیم.در ابتدای امر باید بگویم که مصرف باتری در ویندوز 10 بسیار بهینه تر شده است و کاهش مصرف را در حالت عادی شاهد بودیم.همچنین پس از فعال کردن باتری سیور نیز با تنظیمات پیشفرض باتری 25 دقیقه بیشتر از آنچه بوده دوام آورد!.بطور کل مصرف باتری در ویندوز جدید مایکروسافت قانع کنند بود اما در ادامه قصد داریم به طور دقیق تر به تنظیمات مربوط به باتری سیور و کارایی آن بپردازیم.

برای فعال کردن Battery saver بر روی آیکون باتری موجود در Taskbar کلیک کنید.

بررسی مصرف باتری در ویندوز 10
بررسی مصرف باتری در ویندوز 10

با انتخاب Battery saver قابلیت ذخیره ی نیرو فعال میشود.علامت سبزرنگ اضافه شده روی آیکون باتری نیز به همین جهت است.این قابلیت به همین جا ختم نمیشود و تنظیمات پیشرفته تری نیز در اختیار داریم.برای دسترسی به آن در همان صفحه بر روی Power & sleep settings کلیک کرده و از منوی موجود در سمت چپ صفحه باز شده Battery saver را انتخاب کنید تا با پنجره زیر مواجه شوید.

بررسی مصرف باتری در ویندوز 10
بررسی مصرف باتری در ویندوز 10

در این صفحه قسمت Estimated time remaining مدت زمانی است که طول میکشد تا باتری تمام شود و Battery saver is currently نیز برای فعال و غیر فعال کردن باتری سیور است.مشاهده خواهید کرد با فعال کردن،زمان نیز تغییر میکند.

در صفحه فوق با کلیک بر روی Battery use میزان مصرف باتری توسط برنامه های مختلف را مشاهده میکنید.

بررسی مصرف باتری در ویندوز 10
بررسی مصرف باتری در ویندوز 10

برای مثال در سیستم من مرورگر Firefox حدود 41 درصد از باتری را مصرف میکند.درصد مقابل in use مربوط به برنامه هایی است که در حال استفاده بوده اند و درصد مقابل Background نیز مربوط به برنامه هایی است که در پیش زمینه در حال اجرا بوده اند.برای تنظیمات برنامه های فعال در پیش زمینه نیز میتوانید بر روی change background app settings کلیک کنید و از صفحه باز شده برنامه هایی که استفاده نمیکنید off کنید.

کلیک بر روی change battery saver settings نیز تنظیمات جالبی را در اختیارمان میگذارد!

بررسی مصرف باتری در ویندوز 10
بررسی مصرف باتری در ویندوز 10

با فعالسازی تیک عبارت Turn battery saver on automatically if my battery falls below هر درصدی را که روی نوار مشخص کنید،وقتی شارژ لب تاب به آن مقدار رسید حالت ذخیره نیرو خوکار فعال میشود.

فعالسازی تیک Allow push notification from any app while in battery saver نیز به هر برنامه ای اجازه میدهد تا حتی در هنگامی که باتری سیور روشن است اعلان هایش فعال باشند.Lower screen brightness while in battery saver نیز اگر فعال باشد،هنگامی که باتری سیور فعال شد نور صفحه را کاهش میدهد.

در پایان باید بگویم هر برنامه ای که از قسمت add an app اضافه کنید هنگامی که باتری سیور روشن باشد نیز بطور کامل در پیش زمینه باز بوده و کارایی خو را خواهد داشت.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!