ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

اسمارت فون های بیست سال پیش..

IBM-Simon-Communicator

IBM-Simon-Communicator

اسمارت فون های بیست سال پیش..

اولین گوشی هوشمند جهان حالا بیست ساله است!

حدود بیست سال پیش در چنین روزهایی IBM غول نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آن روزها اولین گوشی هوشمند جهان را با نام IBM Simon Personal Communicator در آمریکا عرضه کرد. امروز که بیست سال از آن روزها می‌گذرد تغییرات این دو دهه و پیشرفت‌های بشر را می‌توان به خوبی مشاهده کرد.

البته IBM Simon آن روزها یک گوشی هوشمند نامیده نمی‌شد؛ چرا که اصلاً چنین اصطلاحی وجود نداشت! IBM موفق شد 50 هزار دستگاه از این گوشی را بفروشد که توانایی برقراری ارتباط با 15 ایالت از آمریکا را داشت. این گوشی که همان‌طور که مشاهده می‌کنید لمسی هم بود و قلم خاص خود را داشت بیشتر برای کاربران تجاری مورد توجه بود و اپلیکیشن‌هایی مانند تقویم، ایمیل و همچنین ارتباط با ماشین فکس را نیز داشت و البته قابلیت برقراری تماس.

قلم  یکی از کاربردی ترین ابزار این گوشی تلفن بوده است.ابزاری که تا امروز هم توانسته روی گوشی های گالکسی نوت کاربردش را به خوبی نشان دهد و این گوشی را به خاطر همین ابزار یک سر و گردن بالاتر از دیگر رقبایش قرار دهد. نکته قابل توجه اما سایز این دستگاه است که گویا در زمان خودش سایزی استاندارد به حساب می آمده!

از نظر سخت‌افزاری این گوشی یک صفحه‌نمایش سبز رنگ قدیمی و یک استایلوس داشت و وزن آن نیم‌کیلوگرم بود؛ یعنی حتی بیشتر از یک آی‌پد ایر! یکی از بزرگترین ایرادهای این گوشی در زمان خودش عمر شارژ نه چندان جالب و البته قیمت 899 دلاری در آن زمان بود که با احتساب تورم حالا چیزی حدود 1400 دلار امروزی آب می‌خورد.

با وجود موفقیت محدود، IBM Simon بسیاری از تولیدکنندگان را از نظر طراحی تحت تأثیر خود قرار داد. Ericsson R380 شاید یکی از گوشی‌هایی باشد که طراحی مشابهی را به کار گرفت و حتی ردپاهایی از آن در گوشی‌های جدیدتر سونی اریکسون مانند P800، P900 و P990 نیز دیده می‌شود.

0628_simon_630x420منبع : GSMArena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!