ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش WORD قسمت اول

Word-2013-22
آموزش WORD قسمت اول
آموزش WORD قسمت اول

Microsoft Office Word از جمله نرم افزار هایی است که نمیتوانید با آن سروکار نداشته باشید.در این دنیای پیشرفت علم و ماشینی شدن کار ها چطور ممکن است به تایپ کردن نامه ای چیزی و پرینت گرفتن آن نیاز نداشته باشید.البته این یکی از کاربرد های Word است.با ما همراه باشید.تا قسمت آخر این نرم افزار را بطور کامل خواهید آموخت.در قسمت اول با آماده سازی محیط برای ایجاد یک پرونده آشنا میشوید.آموزش ها برای نسخه ی 2013 صادق است.

ضمنا دوستان علاقمند به این موضوع توجه داشته باشند که این آموزش روز های زوج به انضمام جمعه و در حداکثر 8 قسمت قرار خواهد گرفت.

نحوه ی تنظیم حاشیه و صفحه:برای اینکار دو راه دارید.میتوانید از سربرگ Page Layout با کلیک بر روی Margins یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.اگر حاشیه ی مورد نظرتان در نمونه ها قرار نداشت گزینه ی Custom Margins را انتخاب کرده و خودتان اندازه ی حاشیه را وارد کنید.اما راه ساده تر استفاده از خط کش به صورت دستی است.برای اینکار موس را بر روی بر روی مرز جدا کننده قسمت سفید و خاکستری خط کش قرار داده و به سمت دلخواه بکشید.طبیعتا متوجه نشدید! اما نگران نباشید به تصویر زیر دقت کنید:

آموزش WORD قسمت اول
آموزش WORD قسمت اول

 

تنظیم کاغذ:منظور از تنظیم کاغد افقی یا عمودی بودن آن است.برای اینکار مطابق شکل زیر از سربرگ Page Layout و گزینه ی Qrientation نوع کاغذ قرار گیری را انتخاب کنید.برای حالت افقی Landscape و برای حالت عمودی Portrait را انتخاب کنید.

آموزش WORD قسمت اول
آموزش WORD قسمت اول

 

بزرگ نمایی صفحه ی برنامه:دقت کنید منظور بزرگ نمایی متن نیست.بلکه ظاهر برنامه است.برای اینکار کلید Ctrl را نگه داشته و غلطک ماوس را بچرخانید.

فعال کردن حالت ذخیره ی خودکار:ممکن است هنگام کار بر روی پرونده به هر دلیلی مانند قطع برق پروژه بسته شود.برای حفظ اطلاعات میتوانید حالت ذخیره ی خودکار را فعال کنید.برای این منظور مطابق تصویر از سربرگ File وارد گزینه ی Options شوید تا صفحه ی Word Options برایتان باز شود.حال تنظیمان را مطابق تصویر زیر انجام دهید.

آموزش WORD قسمت اول
آموزش WORD قسمت اول
آموزش WORD قسمت اول
آموزش WORD قسمت اول

محیط WORD برای تایپ یا کارهای دیگر آماده است.در قسمت های بعد بطور کامل با اینکار ها مثلا ایجاد نمودار و …..  آشنا خواهید شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!