ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش کانفیگ مودم های ADSL

آموزش کانفیگ مودم های ADSL
آموزش کانفیگ مودم های ADSL
آموزش کانفیگ مودم های ADSL

امروزه با همه گیر شده انواع وسایل ارتباطی و نیاز روز افزون به اینترنت پرسرعت در هر جا و مکانی مودم های ADSL با برند های متفاوت وجود دارد و کاربران این وسیله دوست داشتنی را به عنوان پل ارتباطی خود با دنیای اینترنت برگزیده اند.

برای استفاده بهینه و آسان از مودم های ADSL بهتر است این مودم ها کانفیگ شده تا به صورت خودکار به اینترنت متصل شوند. با توجه به نیاز کاربران برآن شدیم آموزشی جامع را در اختیارتان قرار دهیم تا به کمک آن بتوانید مودم های ADSL با هر برندی را کانفیگ نمایید.

برای شروع چند نکته را باید بدانید

1- آشنایی با چراغ های مودم.

آموزش کانفیگ مودم های ADSL
آموزش کانفیگ مودم های ADSL

چراغ Power: روشن بودن این چراغ نشان دهنده روشن بودن مودم است.

چراغ LAN: این چراغ که تعداد آن بسته به تعداد پورت مودم ممکن است یک یا چهار عدد باشد. روشن بودن این چراغ نشان دهنده ارتباط همان پورت توسط کابل به PC یا لپ تاپ و یا سؤیچ و …. میباشد.

چراغ WLAN: این چراغ نشانگر WiFi مودم یا همان وایرلس میباشد.

چراغ DSL یا ADSL: این چراغ نشانگر فعال بودن پورت شما در مخابرات است.

چراغ Internet: روشن بودن این چراغ یعنی اینکه شما به اینترنت متصل هستید.

توجه: چراغ های Power و ADSL نباید چشمک زن باشند و باید به صورت ثابت روشن بمانند.

2- نحوه ورود به تنظیمات مودم.

برای ورود به تنظیمات مودم باید از طریق مرور گر خود اقدام نمایید به این ترتیب که در آدرس بار خود آی پی پیش فرض مودم را که عموما 192.168.1.1 میباشد وارد کنید و اینتر را بزنید هنگامی که مرورگر از شما در خواست کلمه عبور نمود  از admin برای یوزر نیم و پسورد استفاده کنید. البته ممکن است در برخی از مدل ها متفاوت باشد که عموما در پشت مودم قید شده است.

tanz

اکنون شما وارد تنظیمات مودم خود شده اید. برای کانفیگ مودم چند قاعده کلی وجود دارد که در همه مودم ها یکسان میباشد با تفاوتی اندک.

1- وارد نمودن اطلاعات ISP که شامل نام کاربری و رمز عبور اینترنت شما و همچنین کد VCI و VPI میباشد.

2- تغییر رمز عبور به تنظیمات مودم

3- تنظیمات مربوط به وایرلس.

1-برای وارد نمودن اطلاعات ISP به روش زیر عمل نمایید.

در صفحه اول مودم دنبال گزینه ای به نام Run Wizard یا Quick Start یا Wizard و چیزی مشابه این باشید با انتخاب ابن گزینه پنجره ای مجزا در مرورگر شما باز میشود.

در کادر اول معمولا منطقه زمانی و نام کشور از شما پرسیده میشود که نیازی به تغییر آن نمیباشد پس وارد مرحله بعد میشویم در این قسمت باید نوع اتصال یا Connection Type خود را انتخاب نمایید که باید گزینه PPPoE/PPPoA انتخاب گردد، پس از انتخاب وارد مرحله بعد شوید.

در این قسمت باید اطلاعات PPPoE/PPPoA را وارد نمایید که شامل وارد نمودن نام کاربری، رمز عبور،VPI و VCI در کادر های مربوطه میباشد پس از تکمیل این قسمت وارد مرحله بعد میشویم اگر مودم شما بی سیم نباشد کار تمام است و با کلیک بر روی Finish مودم شما بعد از یک راه اندازی مجدد آماده استفاده است.

اما اگر مودم شما WiFi باشد یک مرحله دیگر باقیست و آن تنظیمات مربوط به WiFi است.

در این مرحله دو کار عمده مورد نیاز است. انتخاب SSID یا همان نام برای مودم و قرار دادن پسورد برای دسترسی به وایرلس. در قسمت SSID نام دلخواه خود را که بهتر است لاتین باشد وارد نمایید برای رمز گذاری ابتدا در قسمت Encryption نوع آن را مشخص نمایید و سپس در قسمت Pre-Shared Key رمز مورد علاقه خود را وارد کنید و سپس بر روی Next کلیک نموده و بعد Finish حال کار تمام است و مودم بعد از چند لحظه آماده به کار میشود.

برای افزایش امنیت مودم خود لازم است پسورد پیشفرض مودم را تغییر دهید برای این کار در صفحه تنظیمات مودم دنبال گزینه هایی مانند Maintenance,Access Managment ,Administration بگردید با کلیک بر روی گزینه مورد نظر صفحه ای مبنی بر تغییر پسورد مودم باز میشود اگر سه کادر برای وارد نمودن اطلاعات دارد در کادر اول پسورد قدیمی و در دوتای باقیمانده پسورد جدید خود را به دلخواه وارد نمایید. چنانچه دوکادر برای ورود اطلاعات مشاهده نمودید در هردو پسورد جدید خود را وارد کنید و سپس برروی Save کلیک کنید کار تمام است امیدوارم با مطالعه این مطلب بتوانید مودم خود را شخصا کانفیگ کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!