ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش ساخت ویندوز پرتابل

create-portable-fully-functional-usb-version-windows-8.1280×600
آموزش ساخت ویندوز پرتابل
                                                    آموزش ساخت ویندوز پرتابل

از کار افتادن ویندوز به هر دلیلی را همه ی ما تجربه کرده ایم.شاید به این فکر افتاده باشید که کاش ویندوز قابل حملی بر روی فلش داشتیم که هر جا و هر وقت ویندوز از کار افتاد از آن استفاده کنیم.در این پست می آموزید چگونه ویندوز را بر روی فلش نصب کنید و هر وقت خواستید وارد ویندوز خود شوید.این آموزش برای کلیه ی نسخه های ویندوز جوابگوست.توجه داشته باشید حجم فلش شما باید حداقل 16GB باشد.

ابتدا برنامه rufus را از جعبه ی دانلود دریافت کنید.پس از نصب و اجرا با صفحه ی زیر مواجه میشوید.این برنامه رایگان و بدون نیاز به نصب (پرتابل) است.

آموزش ساخت ویندوز پرتابل
                           آموزش ساخت ویندوز پرتابل

در قسمت New Volume Label نام ویندوزی که نسخه ی پرتابل آن را میسازید،وارد کنید(مثلا ویندوز 8).برای ساخت ویندوز پرتابل یا باید از DVD شامل ویندوز استفاده کنید یا ایمیج(فایل ISO) آن را داشته باشید.این دو گزینه از منوی کشویی مقابل عبارت Create a bootable disk using قابل انتخاب اند.

نکته:پیشنهاد میکنم تیک عبارت Quick format را بردارید تا فلش کاملا فرمت شود.سایر تنظیمات به جز مواردی که ذکر میشود نیازی به تغییر ندارند.

برای ساخت ویندوز قابل حمل باید عبارت Windows On The Go را فعال کنید.در غیر اینصورت و با فعال بودن standard windows installation  فلش شما همانند CD نصب ویندوز عمل خواهد کرد.(در واقع فایل نصب ویندوز را در فلش بوتیبل کرده اید نه خود ویندوز را).حال بر روی دکمه ی START کلیک کنید.فرایند نصب ویندوز بر روی فلش بسیار طولانیست و بین 1.5 تا 2.5 ساعت به طول خواهد انجامید.

نکته:به دلیل سرعت پایین تر فلش ها در خواندن و نوشتن نسبت به هارد نباید انتظار یک ویندوز کاملا نرمال را داشته باشید.

حال برای ورود به ویندوز خود کافیست اولین دستگاه بوت شونده را در تنظیمات bios بر روی FLASH قرار دهید.برای فعالسازی ویندوز هم مشکلی وجود ندارد و میتوانید به شکل معمول کار کنید.

از ویندوزی که ایجاد کرده اید لذت ببرید! از فلش ویندوز بوتیبل خود میتوانید به عنوان دیسک نجات نیز استفاده کنید یعنی هنگام از کار افتادن ویندوز سیستم خود با وارد شدن به ویندوز فلش از فایل های ویندوز قبلی Backup بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!