ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش روتوش تصاویر با Photo Instrument

photoinstrument
آموزش روتوش تصاویر
آموزش روتوش تصاویر

شاید شما هم عکس های دیجیتالی داشته باشید که در آن از مواردی مانند قرمزی چشم و یا جوش های صورت شما را ناراحت کرده باشد.در این پست آموزش Retouch ساده تصاویر با استفاده از نرم افزار PhotoInstrument را می آموزید.خواهید دید که کار با این نرم افزار بسیار آسان است.بد نیست بدانید که روتوش اصطلاحی نادرست است که از کلمه ی لاتین Retouch گرفته شده است.

مواردی که با این نرم افزار ممکن است:

از بین بردن جوش،خال،قارچ،پین و پروک صورت و…

سفید،براق و درخشان کردن پوست.

رفع قرمزی چشم.

افزودن متن به تصویر.

پشتیبانی از فرمت های فوتوشاپ مانند PSD.

و…

ابتدا برنامه را از جعبه ی دانلود دریافت کرده و نصب کنید.در تصویر بالا محیط کاربری برنامه را مشاهده می کنید.برنامه با استفاده از 18 ابزار کاربردی ویرایش تصاویر را انجام می دهد که به توضیح موارد مهم می پردازم.

حذف جوش،خال،چین چروک و سفید کردن پوست:

ابتدا برای پاک کردن جوش،لکه یا هر ضایعه ی بزرگ دیگری ابزار Screenshot (43) را انتخاب کنید.توجه کنید که این ابزار را نباید روی تصویر بکشید،بلکه باید آن رو روی نقطه ی مورد نظر برده و کلیک کنید.برای درک بهتر کارایی این ابزار به تصویر زیر دقت کنید.

آموزش روتوش تصاویر
تصویر اصلی
آموزش روتوش تصاویر
بعد از استفاده از پاک کن

اما اگر دقت کنید،باز هم چین و لکه هایی روی پوست میبینید.برای رفع آن ابزار شسی را انتخاب کنید.کار این ابزار مشابه کرم سفید کننده است.برای استفاده از آن باید در مکان لکه های کمرنگ مکان نما را آرام به چپ و راست حرکت دهید.

در آخر برای روشن کردن پوست ر را انتخاب و بر خلاف سایر ابزار ها در سراسر پوست بکشید.تصویر نهایی به شکل زیر است.

آموزش روتوش تصاویر
آموزش روتوش تصاویر

 برای رفع چین و چروک صورت در عکس ها باید از ب استفاده کنید(سراسر پوست بکشید).سپس باز از ابزارشسی.اما این بار با توجه به میزان چروک تاثیر گذاری آن را افزایش دهید.هر ابزاری را انتخاب کنید می توانید سایز و میزان تاثیر گذاری آن را تغییر دهید.مطابق تصویر زیر با بالا بردن غلطک ها میزان سایز یا اثر ابزار مورد نظر زیاد می شود.

آموزش روتوش تصاویر
آموزش روتوش تصاویر

از بین بردن قرمزی چشم:ابزار ض را انتخاب کنید.سپس کافی است رو قسمت قرمز کلیک کنید تا مشکل برطرف شود.

آموزش روتوش تصاویر
آموزش روتوش تصاویر

همچنین در صورت تمایل می توانید با استفاده از ابزار ششضسی متنی را به تصویر خود اضافه کنید.سظ نیز موجب کشیدن تصویر می شود که حالت دادن به موها و یا حتی تبدیل عکس به کاریکاتور از جمله کاربرد های آن است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!