ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش ترفندهای جالب جی میل

ee

شاید شما هم جزو کسانی باشید که چند آدرس ایمیل دارید که بعضی از آنها برای انجام کارهای شخصی تان و برخی برای انجام کارهای اداری تان و یا مرتبط به شغل تان است. مثلا فرض کنید آدرس ایمیل شخصی: [email protected] و آدرس ایمیل کاری تان: [email protected] باشد. از آنجایی که می تواند تعداد ایمیل های بیشتری چه برای کارهای شخصی و کارهای اداری تان داشته باشید، چک کردن هر روزه این ایمیل ها برای تان خسته کننده و دشوار خواهد بود. نگران نباشید! جی میل در این زمینه نیز به کمک شما آمده است.

  جی میل امکانی را فراهم آورده تا بتوانید تمامی ایمیل های رسیده در این باکس اکانت های دیگرتان را در این باکس جی میل خود داشته باشید! و حتی می توانید با آدرس ایمیلهای دیگرتان به دیگران ایمیل بزنید! در این حالت شما یک جی میل مرکزی دارید که میتوانید از طریق آن دیگر آدرس های ایمیل ها را نیز کنترل کنید و نیازی به چک کردن هر روزه همه اکانت های خود ندارید.

 

چگونه ایمیل های دیگر را در جی میل خود دریافت کنیم(به این امکان در جیمیل mail Fetcher گفته می شود)

۱- برای این کار قبل هر چیز باید مطمئن شوید که اکانت ایمیلی که می خواهید پیام های آن را در جیمیل هم دریافت کنید، دسترسی POP3 را برای شما فراهم می کند. بسیاری از سرویس های ایمیل شخصی این امکان را دارند، هات میل هم به راحتی این کار را برای تان ممکن ساخته است. اما متاسفانه یاهو این قابلیت را فقط با پرداخت هزینه در اختیار کاربران ویژه اش می گذارد. اگر هم می خواهید پیام های اکانت جیمیل دیگری را از طریق این اکانت تان دریافت کنید، تنها کافی است قابلیت POP3 آن اکانت را فعال کنید.

۲- در صفحه تنظیمات‌ (Settings) جی میل، تب Accounts را باز کنید. در بخش Check mail using POP3 بر روی دکمه Add POP3 email account کلیک کنید.

۳- در صفحه ای که باز می شود، آدرس کامل اکانت ایمیلی را که می خواهید پیام های آن را در جیمیل دریافت کنید، وارد نمایید. مثلا [email protected] حال دکمه Next Step را کلیک کنید.

 ee

۴- جیمیل اطلاعات ایمیل وارد شده را دریافت کرده و نشان می دهد. اگر تنظیمات درست هستند، رمزعبور مربوط به آن اکانت را وارد کنید. در اینجا می توانید با تیک زدن Label incoming messages برچسبی هم برای ایمیل هایی که از این اکانت دریافت می شوند، انتخاب کنید. حال دکمه Add Account را بزنید. 

 

نکته ۱: اگر فکر می کنید نگهداری یک نسخه از هر ایمیل دریافتی بر روی سرور آن ایمیل ضروری است، عبارت Leave a copy of retried message on the server را تیک بزنید. در این صورت جیمیل وقتی ایمیل های جدید آن اکانت را دریافت می کند یک نسخه اش را هم روی سرور اصلی آن اکانت باقی می گذارد. البته فراموش نکنید که روشن کردن این گزینه در عین حال که یک پشتیبان از ایمیل های شما باقی می گذارد، سبب می شود که اکانت ایمیل شما خالی نشود و اگر محدودیت حجم داشته باشید ممکن است بسته به تعداد ایمیل هایی که دریافت می کنید با کمبود جا مواجه شوید. بنابراین بهتر است در صورتی که حجم ایمیل تان محدود است ایمیل تان را چک کنید زیرا در صورت پر شدن ایمیلهای ارسالی به شما در آن اکانت برگشت می خورند.

 

نکته ۲: اگر ایمیلی را که می خواهید ثبت کنید بر روی سرور شخصی شما است، نام کاربری را به همراه یک علامت + وارد کنید. مثلا اگر ایمیل شما [email protected] است، در بخش نام کاربری وارد کنید :Ali+yourcompanyname.com

 

۵- در صفحه بعد جیمیل از شما سوال می کند که آیا می خواهید از این آدرس برای ارسال ایمیل هم استفاده کنید؟ اگر مایل به این کار هستید گزینه Yes, I want to be able to send mail as را انتخاب کنید. در غیر این صورت عبارت No را کلیک کنید. در انتها دکمه Next Step را بزنید.

 

نکته: اگر گزینه Yes را انتخاب کرده باشید، تعدادی مراحل اضافی را باید بگذرانید(در آموزش بعدی توضیح خواهم داد).

 

۶- سرورها معمولا یک ساعت یک بار اکانت ایمیل تان راچک میکنند و اگر ایمیل جدیدی دریافت کرده باشید به این باکس جی میل تان می فرستند.

 

۷- هر لحظه که نیاز باشد که به صورت دستی ایمیل تان را برای دریافت پیام جدید کنترل کنید، کافی است به همین تب Account and Import بیایید و در بخش Check mail using POP3 در جلوی اکانت مورد نظر، بر روی لینک Check mail now کلیک کنید. جیمیل همان لحظه ایمیل مورد نظر را چک کرده و اگر ایمیل جدیدی باشد، آن را دریافت می کند.

 

امیدوارم از این ترفند و امکان جی میل هم نهایت استفاده را بکنید. البته در این زمینه یک سری نکارت ریز وجود دارد که در آموزش آینده آن نکات و همچنین چکونگی ارسال ایمیل از همین جی میل مرکزی ولی با استفاده از آدرس اکانت های دیگرتان را در اختیارتان قرار خواهم داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!