ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش ایجاد شبکه خصوصی مجازی در ویندوز سون و هشت

open-ncpa.cpl-on-windows-8

پیشتر در مورد فواید شبکه خصوصی مجازی سخن گفتیم (اینجا).در آموزش قبل نیز به چگونگی راه اندازی شبکه خصوصی مجازی در ویندوز ایکس پی پرداختیم که میتوانید اینجا بخوانید حال در این مقاله به آموزش ایجاد این شبکه ها در ویندوز سون و 8 خواهیم پرداخت.در ابتدا باید وارد پنجره Network Connections شوید که سریعترین راه برای دسترسی نوشتن ncpa.cpl در کادر جستجو(Search) ویندوز و زدن Enter می باشد.

 

 

 دکمه Alt را نگه داشته و روی منوی فایل کلیک می کنیم و از منوی باز شده New Incoming Connection را انتخاب می کنیم.

 

 

اکنون می توانید کابری که اجازه دسترسی از راه دور را دارد، انتخاب کنید. برای بالا بردن امنیت، ممکن است بخواهید یک کاربر جدید با محدودیت بیشتر را نیز برای دسترسی به سرور، علاوه بر کاربرهای فعلی ایجاد کنید. برای اینکار روی Add someone  برای ایجاد یکی حساب جدید کلیک کنید.

 

 

گزینه Through the Internet را برای امکان اتصال شبکه مجازی روی اینترنت انتخاب کنید. همچنین می توانید امکان اتصال دیال آپ را درصورتی که سخت افزار دیال آپ دارید،برای دسترسی به اینترنت فعال کنید.

 

 

سپس شما باید پروتکل شبکه را انتخاب کنید که باید برای اتصالات ورودی فعال شود. برای مثال اگر می خواهید کسانی که به سرور شما متصل می شوند امکان دسترسی به فایل های اشتراکی و پرینترها روی شبکه محلی تان را نداشته باشند، باید تیک کنار File and Printer Sharing For Microsoft Networks را بردارید.

 

 

روی دکمه  Allow access کلیک کنیدسپس ویندوز یک سرور شبکه خصوصی مجازی را ایجاد می کند.

 

 

اگر بخواهید در آینده سرور شبکه خصوصی مجازی را غیر فعال کنید، می توانید گزینه Incoming Connection را از پنجره Network Connections تان پاک کنید.

 

 

اکنون شما می توانید شبکه خصوصی مجازی خود را در ویندوز سون و هشت نیز براحتی ایجاد کنید. امیدوارم این آموزش نیز برای شما مفید باشد و در آموزش بعد ساخت این شبکه ها در ویندوز سرور 2008 را نیز به شما آموزش می دهیم.

 

آموزش ایجاد شبکه خصوصی مجازی در ویندوز اکس پی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!