ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش ایجاد شبکه خصوصی مجازی در سرور2008-بخش دوم

فاقد تصویر شاخص

 

در مقاله قبل و در بخش اول این آموزش برخی تنظیمات ابتدایی را آموزش دادیم که میتوانید اینجا مطالعه نمایید، حال می توانید ادامه تنظیمات را روی سرورتان انجام دهید.

تنظیمات مربوط به Routing and Remote Access

بعد از نصب و انجام تنظیمات مربوط به Network Policy در پنجره Run دستور rrasmgmt.msc  را تایپ کنید. در پنجره ای که باز می شود روی نام سرورتان راست کلیک کرده و گزینه “Configure and Enable Routing and Remote Access” را انتخاب کنید.

در پنجره ای که ظاهر می شود روی “Next” کلیک کرده و ” Custom Configuration” را انتخاب کنید.

از میان گزینه ها VPN access را انتخاب کنید.

روی “Next” و سپس “Finish” کلیک کنید. در جعبه پیامی که ظاهر می شود روی “Start Service” کلیک کنید. اگر شما سرور DHCP دارید که در شبکه شما با ساب نت مشابه پیکربندی شده، می توانید گام آخر را بردارید. اما درصورت داشتن شبکه ای با سرور DHCP آن هم در یک ساب نت متفاوت باید تنظیمات زیر را انجام دهید. IPv4 را باز کرده و روی DHCP relay agent راست کلیک می کنیم و وارد properties می شویم.

در پنجره ای که ظاهر می شود، آدرس آی پی سرور DHCP را وارد می کنیم. اگر در شبکه تان سرور DHCP را ندارید خود سرور شبکه مجازی می تواند آدرس آی پی مناسب را به کلاینت ها اختصاص دهد. برای این کار روی نام سرور شبکه خصوصی مجازی تان راست کلیک کرده وارد properties و سپس تب IPv4 شوید، “static address pool” را انتخاب کنید و روی Add کلیک کنید، سپس آدرس شروع و پایان رنج آی پی را وارد کنید.

دادن اجازه ورود به کاربران از طریق شبکه خصوصی مجازی

در سرور اکتیو دایرکتوری از منوی Start وارد Administrative Tools سپس Active Directory Users and Computers می شویم سپس با کلیک راست روی یک کاربر وارد properties و تب  Dial-In شده و روی “Allow access” کلیک می کنیم.

ایجاد یک ارتباط شبکه خصوصی مجازی روی سیستم کلاینت راه دور 

در سیستم کلاینت شبکه خصوصی مجازی از منوی Start وارد Run شده و دستور “ ncpa.cpl” را تایپ می کنیم. بعد از باز شدن “New Connection Wizard” روی “next” کلیک می کنیم و “Connect to the network at my workplace” را انتخاب می کنیم.

در گام بعد “Virtual Private Network Connection” را انتخاب می کنیم.

در گام بعد نام کمپانی یا شرکتی که برای ارتباط استفاده شده را وارد می کنیم و در گام نهایی آدرس آی پی سرور شبکه خصوصی مجازی را وارد می کنیم. بعد از اینکه ارتباط ایجاد شد نام کاربری و رمز یک کاربر در پایگاه داده اکتیو دایرکتوری را وارد کرده و روی ” connect” کلیک می کنیم.

تمام شد! اکنون شما توانسته اید یک سرور و کلاینت شبکه خصوصی مجازی را در ویندوز سرور 2008 ایجاد کنید. از همراهی شما سپاسگزاریم. نظر یادتون نره!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!