ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش ایجاد شبکه خصوصی مجازی(ایجاد کلاینت سرور)

در آموزش قبلی چگونگی راه اندازی سرور در شبکه های خصوصی مجازی را آموختیم برای ویندوز XP اینجا و ویندوزهای 7 و 8 اینجا را مطالعه بفرمایید. در این مقاله به آموزش ایجاد کلاینت سرور می پردازیم برای ویندوز XP و سور 2003.
1- به پنجره control panel بروید.
2- روی  “Network Connections” دابل کلیک کنید.
3- در سمت چپ پنجره روی”Create new Connection”  کلیک کنید. با کلیک روی آن، پنجره ای باز می شود که می توانید بوسیله آن اتصال شبکه مجازی را ایجاد کنید. در اولین پنجره روی “Next” کلیک کنید.
4- در پنجره بعد گزینه “Connect to the network at my workplace” را انتخاب و روی “Next” کلیک کنید.
g
5-  در پنجره بعد روی “Virtual Private Network Connection” کلیک کنید و با زدن دکمه به صفحه بعد “Next” بروید.
6- در پنجره بعد نام یک کمپانی یا شرکت را برای اتصال وارد کنید و سپس به صفحه بعد بروید.
gg
7- اگر برای دسترسی به اینترنت از اتصال دیال آپ استفاده می کنید می توانید گزینه “Automatically dial this initial connection” و درصورت عدم نیاز گزینه “Do not dial the initial connection” را انتخاب کنید. حال ” Next” را بزنید.

8- در این پنجره نام هاست یا آدرس آی پی سرور شبکه خصوصی مجازی که قصد اتصال به آن را دارید، وارد کنید.
ggg
 

9-  در انتها روی “”Finish” کلیک کنید. 
10- بعد از اتمام کار “Connect box” ظاهر می شود جایی که می توانید نام کاربری و رمز خود را برای ورود به شبکه وارد کنید. در این پنجره روی ” Properties” کلیک کنید.

gggg
11- روی تب  networking کلیک کنید و درحالتی که Internet Protocol TCP/IP بحالت انتخاب است روی “Properties” کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده روی “Advanced” کلیک کنید.
ggggg
12- در این پنجره تیک”Use Default gateway on remote network” را برداشته و روی “OK” کلیک کنید. اگر این کار را نکنید ممکن است به اتصال شبکه تان آسیب بزند.
 
اکنون می توانید به عنوان کلاینت به سرور خود متصل شوید برای یافتن سرور می توانید به آدرس زیر بروید Start – Search – “Computers or People” -“a computer on the network” و نام سرور تان را نوشته و از آن طریق سرور خود را بیابید. در آینده نزدیک آموزش ایجاد این شبکه ها را در ویندوز سون، هشت و ویندوز سرور 2008 را خواهیم گزاشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!