ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش انتقال اطلاعات WhatsApp از یک گوشی به گوشی دیگر

transfer-data-to-new-phone-Aradmag-002-

آموزش انتقال اطلاعات WhatsApp از یک گوشی به گوشی دیگر

آموزش انتقال اطلاعات WhatsApp از یک گوشی به گوشی دیگر

با سلام خدمت کاربران سایت پی سی کوئست ، اپلیکیشن تلگرام و اپلیکیشن واتس آپ دو اپلیکیشن پیام رسان محبوب در دنیا و به خصوص  محبوب در نزد مردم ایران به حساب می آید ، ولی اپلیکیشن تلگرام با اپلیکیشن واتس آپ تفاوت هایی دارد ، یکی از مهمترین تفاوت های این دو اپلیکیشن در زمینه انتقال اطلاعات اکانت از گوشی اندرویدی به گوشی اندرویدی دیگر است .

در اپلیکیشن تلگرام زمانی که تصمیم به حذف (Delete) اکانت خود داشته باشید و یا در صورت خریداری یک گوشی جدید برای نصب مجدد اپلیکیشین تلگرام و بازیابی اطلاعات اکانت قبلی خود بر روی گوشی خریداری شده نیازی به تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات و گفتگو ها نیست و میتوان با خیال جمع اکانت تلگرام را حذف و یا گوشی خود را تعویض کرد . ولی در اپلیکیشن واتس آپ روال کار به این آسانی نیست و در صورت تعویض گوشی با نصب مجدد این اپلیکیشن اطلاعات اکانت قدیمی به صورت خودکار به اکانت جدید در گوشی جدید منتقل نمیشود .

شما برای انتقال اطلاعات اکانت در واتس آپ از گوشی اندرویدی به گوشی اندرویدی دیگر باید از قابلیت بک آپ و ریستور اطلاعات اپلکیشین واتس آپ استفاده کنید .

اما چگونه ؟ ما در این آموزش میخواهیم به نحوه ی تهیه بک آپ از اطلاعات اکانت در واتس آپ و نحوه انتقال بک آپ تهیه شده به گوشی اندرویدی جدید بپردازیم .

شما با استفاده از این آموزش به راحتی میتوانید اطلاعات اکانت قدیمی خود را در اکانت جدید خود در گوشی جدید خود منتقل کنید.

لطفا تا پایان این آموزش همراهمان باشید .

تهیه بک آپ از اطلاعات اکانت به وسیله گوگل درایور (Google Drive) :

آموزش انتقال اطلاعات WhatsApp از یک گوشی به گوشی دیگر

بهترین روشی که برای تهیه بک آپ از اطلاعات اکانت در واتس آپ وجود دارد استفاده از Google Drive  است .

تهیه بک آپ به وسیله Google Drive  اطمینان خاطر به شما میدهد ، اطمینان خاطری نظیر :

 • گوگل درایو (Google Drive) از هر نوع فایلی مانند عکس‌ها، ویدیوها، ارائه‌ها، فایل‌های PDF – حتی فایل‌های Microsoft Officeمیتواند بک آپ تهیه کند .
 • گوگل درایور (Google Drive) یک فضای ابری بسیار ایمن است . اطالاعات اکانت شما در واتس آپ حتی در صورت خرابی و یا گم شدن تلفن هوشمند، لبتاب و یا کامپیوتر هم به صورت کاملا امن و سالم در گوگل درایور باقی خواهد ماند .
 • در گوگل دراور محدودیت زمانی ای وجود ندارد و شما تا هر زمان که بخواهید میتوانید از اطالاعات اکانت خود در واتس آپ استفاده کنید .
 • مزیت دیگر گوگل درایو (Google Drive) فضای نسبتا مناسب برای تهیه بک آپ است . این فضا ۱۵ گیگابایت است و شما فقط میتوانید تا سقف تایین شده استفاده و از اطالاعات اکانت واتس آپ خود بک آپ تهیه کنید . البته در گوگل درایو طرحی وجود دارد به نام طرح خریداری فضای ابری بزرگتر ، شما با استفاده ازاین طرح میتوانید فضای بیشتری را برای اطلاعات خود تهیه نمایید . این عمل پروسه ی کاملا متفاوتی نسبت به آموزش امروزمان دارد ولی درصورت نیاز به خریداری فضای بیشتر میتوانید به بخش نظرات مراجعه کرده و از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید .

فک کنم شما هم مثل ما به این نتیجه رسیدین که استفاده از گوگل درایو (Google Drive) بهترین روش برای بک آپ گیری از اطلاعات اکانت در واتس آپ میباشد ولی برای انجام این کار باید چه مراحلی را طی کرد؟ در ادامه به مراحل بک آپ گیری با استفاده از گوگل درایور خواهیم پرداخت

 1. اپلیکیشن واتس آپ را در گوشی خود اجرا کنید .
 2. به بخش منو (Menu) مراجعه کرده و گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.
 3. حال باید گزینه چت (Chats) را انتخاب نمایید.

 

آموزش انتقال اطلاعات WhatsApp از یک گوشی به گوشی دیگر

 

 1. در بخش Chats گزینه ای به نام بک آپ گرفتن از چت (Chat Backup) وجود دارد.
 2. بعد از ورود به بخش Chat Backup گزینه ی سبز رنگی به نام Backup را مشاهده خواهید کرد
 3. شما باانتخاب این گزینه میتوانید دستور تهیه بک آپ (Backup) از اطلاعات اپلیکیشن واتس آپ را صادر کنید .

آموزش انتقال اطلاعات WhatsApp از یک گوشی به گوشی دیگر

 1. با انتخاب گزینه Backup در مرحله ی بعد پیامی برای شما به نمایش در خواهد آمد ، پیامی با عنوان ? Backup over Cellular این پیام به شما میگوید این نوع بک آپ گیری حجم بالایی برخوردار است ، پس بهتره به جای استفاده از نت Data از Wifi  استفاده کنید .

در بخش Chat Backup چهار گزینه ی دیگر هم وجود دارد:

 1. گزینه ی Back up to Google Drive:  شما با استفاده از این گزینه میتوانید زمانی خاصی را برای بک آپ گیری از اطلاعات اکانت خود در واتس آپ تعیین کنید به عنوان مثال : هرگز ، روزانه ، هفتگی ، ماهانه و یا فقط زمانی که خودتان گزینه Backup را لمس کنید .
 2. گزینه ی Account: شما برای تهیه بک آپ از اطلاعات اکانت خود در واتس آپ به یک اکانت گوگل نیاز دارید شما با استفاده از گزینه ی Account میتوانید در صورت داشتن اکانت گوگل آن را اضافه و یا یک اکانت گوگل جدید جهت تهیه بک آپ ایجاد کنید .
 3. گزینه ی Back up Over: انتخاب این گزینه باعث میشود شما فقط در صورت متصل بودن بهWifi  بتوانید پروسه بک آپ گیری را اجرا کنید .
 4. گزینه ی Include Videos: انتخاب این گزینه باعث میشود از ویدئو های ردو بدل شده بین شما و مخاطبین شما در واتس آپ هم بک آپ تهیه شود .

بازیابی بک آپ تهیه شده و انتقال آن به گوشی جدید :

به منظور انتقال اطلاعات کافیست که فایل بک آپ تهیه شده را در گوشی اندرویدی جدید بازیابی کنید.

بدین منظور ابتدا باید اپلیکیشن واتس آپ را بر روی گوشی خریداری شده دانلود و نصب کنید .

سپس وارد اپلیکیشن واتس آپ شده و شماره خود را وارد کنید . بعد از تایید شماره شما ، درخواستی مبنی بر ریستور (Restore) یا بازیابی اطلاعات برای شما ظاهر خواهد شد .

در این مرحله تنها کاری که باید برای شروع پروسه بازیابی اطلاعات انجام دهید انتخاب گزینه ی Restore است .

اگر بعد از لاگین شدن به اپلیکیشن واتس آپ درخواست Restore  و بازیابی اطلاعات برایتان ارسال نشد باید موارد زیر را بررسی کنید :

 1. برای اینکه درخواست Restore برای شما ارسال شود حتما گوشی شما باید به همان ایمیل گوگل درایوی که  فایل بک آپ در آن وجود دارد متصل شده باشد . پس در ابتدا ایمیل گوگل درایور اکانت خودتان را بررسی کنید .
 2. شماره خود را بررسی کنید ، برای ارسال درخواست Restore باید شماره ای که با آن به گوشی اندرویدی جدید متصل شدین با شماره که با استفاده از آن به واتس آپ در گوشی قبلی خود متصل شده بودین یکی باشد . پس باید شماره ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید اشتباهی دراین زمینه رخ نداده باشد .
 3. ممکن است عملیات بک آپ گیری از اطلاعات واتساپ به دلیل مشکل اینترنت مانند ( ضعیفی ، قطع) ناموفق بوده باشد و شما از این موضوع مطلع نشده باشد .
 4. این امکان هم وجود دارد که فایل بک آپ واتس آپ خود را به اشتباه از حساب کاربری خود در گوگل درایو حذف کرده باشید.

بازیابی اطلاعات واتس آپ با استفاده از Local Backup :

شما با استفاده از یک روش دیگر هم میتوانید اطلاعات واتس آپ را بازیابی کنید ، در این روش شما نیازی به تهیه فایل بک آپ ندارید ، چون خود اپلیکیشن واتس آپ به صورت اتوماتیک در حافظه گوشی اندرویدی شما فایل بک آپ تهیه می کند .

در روش بازیابی اطلاعات با استفاده از (Local Backup) از اطلاعات شما تا بازه زمانی ۷ روزه بک آپ تهیه میشود و شما میتوانید اطلاعات خود را تا این بازه زمانی  بازیابی کنید .

برای انجام این کار شما به یک برنامه مدیریت فایل یا اصطلاحا فایل منیجر (File Manager) نیاز خواهید داشت .

آموزش بازیابی اطلاعات با استفاده از Local Backup :

 1. ابتدا بر روی گوشی اندورید خریداری شده اپلیکیشن واتس آپ را نصب کنید ( ولی به هیچ وجه این اپلیکیشین را اجرا نکنید ) .
 2. سپس گوشی اندروید قدیمی خود را با یک کابل USB به کامپیوتر و یا لپتاپ متصل کرده و به بخش Internal Shared Storage  و به فولدر WhatsApp  و سپس Databases رفته و تمام بک آپ هایی که اپلیکیشن واتس آپ تهیه کرده را کپی (Copy) و در کامپیوتر خود پیست  (Paste)کتید .
 3. سپس کابل Usb را به گوشی خریداری شده ی خود متصل و به مسیر WhatsApp رفته و فولدری به نام Databases بسازید .
 4. در مرحله ی بعد شما به دو صورت میتوانید اطلاعات خود را در پوشه ی Databasesجاگذاری (پیست)
 • ۱: اطلاعات کپی (Copy) شده را بر اساس تاریخی که تمایل به بازیابی آن دارید را در فولدر Databases ساخته شده در گوشی خریداری شده جاگذاری (Paste) کنید .
 • ۲: تمام اطلاعات کپی Copy) ) شده را برای بازیابی اطلاعات در پوشه ی Databases ساخته شده در گوشی خریداری شده جاگذاری (Paste) کنید . در این روش اطلاعات فعلی واتس آپ شما به صورت کلی در بر روی گوشی خریداری شما بازیابی میشود .
 1. حالا تنها کاری که باید انجام دهید اجرا اپلیکیشن واتس آپ بر روی گوشی خریداری شده است ، شما بعد از اجرای این اپلیکیشن باید شماره تلفن خود را وارد کنید .
 2. با وارد کردن شماره درخواستی مبنی بر بازیابی اطلاعات یا Restore کردن را مشاهده خواهید کرد که با انتخاب این گزینه به راحتی میتوانید اطلاعت واتس در گوشی قدیمی خود را در گوشی خریداری شده جایگزین کتید .

آموزش امروزمان مبنی بر آموزش انتقال اطلاعات WhatsApp از یک گوشی به گوشی دیگر به پایان رسید ، امیدوارم این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد .

همچنین شما میتوانید باقی مطالب WhatsApp  نظیر آموزش استفاده از WhatsApp تحت وب را با مراجعه به سایت پی سی کوئست مطالعه بفرمایید

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!