ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

یک میلیارد دلار , نتیجه حمله هکر ها

هک,اخبار هک,هک یک میلیارد دلار از بانک,دزدی اینترنتی,سرقت پول از بانک

هک,اخبار هک,هک یک میلیارد دلار از بانک,دزدی اینترنتی,سرقت پول از بانک

یک میلیارد دلار , نتیجه حمله هکر ها

مطمئنا این میزان پول حجم بسیار بزرگی از پول محسوب می شود و هر کسی در رویا های خود به دنبال داشتن چنین پولی در حساب های خود است اما موضوع مهم این است که این مقدار توسط گروهی از هکر ها سرقت شده . در این که این هکر ها بسیار باهوش بوده اند که توانسته اند یکی از بزرگترین سرقت های دنیا را انجام دهند که نام آن ها بر سر زبان ها بیوفتد شکی نیست. اما هنوز هیچ کس نمیداند که آیا می توان این دزد های اینترنتی را دستگیر کرد یا خیر.

این سرقت ها عموما از بانک های روسی و برخی کشور های اروپایی و آمریکایی بوده است که در طی دو سال انجام گرفته . البته کسپر اسکای شرکت تامین کننده امنیت بسیاری از بانک ها نام هیچ کدام از بانک های مورد سرقت را فاش نکرده اما این مبالغ نشان از یکی از بزرگترین سرقت های دنیا را می دهد که از حدود 30 بانک مختلف بوده است.

هنوز از ملیت دقیق هکر یا هکر ها خبری نیست اما فعالیت هک آن ها از طریق ایمیل بوده که با کارمندان سطح متوسط بانک ها ارتباط برقرار کرده و آن ها را مجاب به کلیک بر روی لینکی میکردند که این لینک آلوده به بد افزاری بوده است که البته این اول راه بوده و آنها از طریق مکاتبات کارمندان می توانستند به اطلاعات کارمندان رده بالا دسترسی پیدا کرده و سیستم های کامپیوتری آن ها را نیز آلوده کرده و از طریق سرقت اطلاعات مهم و امنیتی دست به انتقال پول و برداشت پول از طریق ATM عابر بانک ها کنند. حتی این تیم آن قدر قوی کار کرده اند که هنگامی که افراد قصد برداشت پول را داشته اند . سیستم های امنیتی مورد نیاز برای بخش مورد نظر غیر فعال می شده است.

می توان این دزدان را یکی از نابغه های سرقت اینترنتی دانست . البته اگر بتوانند آن ها را پیدا کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *