آموزش وردپرس
خانه \ آموزش \ چرا سرعت دانلود با سرعت اسمی اینترنت تفاوت دارد؟

چرا سرعت دانلود با سرعت اسمی اینترنت تفاوت دارد؟

 امروز در مورد موضوعی میخواهیم سخن بگوییم که به کمک بسیاری از کاربران اینترنت ایران خواهد آمد زیرا این روز ها اکثر و بهتره بگوییم تمام شرکت های سرویس دهنده اینترنت دارای تقلبات زیادی هستند و هر کدام گناه خود را بر گردن دیگری می اندازند. اما شاید برای شما هم جالب باشد که چرا سرعت اینترنتی که خریده اید با سرعت دانلود شما بسیار تفاوت دارد.

 

چرا سرعت دانلود با سرعت اسمی اینترنت تفاوت دارد؟
چرا سرعت دانلود با سرعت اسمی اینترنت تفاوت دارد؟

سرعت اینترنت خریداری شده با سرعت دانلود تفاوت هایی دارد که به شرح ذیل می باشد : سرعت اینترنت اسمی که بنده و شما خریداری میکنیم بر حسب کیلوبیت بر ثانیه می باشد Kbps که این مبنا برای سرعت دانلود نیست و شما برای اینکه بدانید میزان سرعت دانلود شما چه مقداری است باید میزان خریداری شده را تقسیم بر ۸ کنید. زیرا میزان سرعت دانلود بر حسب کیلوبایت بر ثانیه می باشد Kbps 

به طور مثال من یک سرویس ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه خریداری کرده ام برای اطلاع از میزان سرعت دانلود آن باید ۱۲۸ را تقسیم بر ۸ کنم که عدد ۱۶ را به می دهد. خوب طبق قانون رگلاتوری ایران شرکت ها می توانند هر سرویس را بین ۱۰ نفر به اشتراک بگذارند. عدد زیادی است نه؟ دقیقا !!

در این حال شما باید سرعت دانلودی بین ماکزیموم ۱۶ کیلوبایت بر ثانیه و مینیموم ۱.۶ کیلوبایت بر ثانیه داشته باشید. در صورتی که این میزان سرعت شما کمتر از میزان معین میباشد شما حق اعتراض و شکایت به سازمان مقررات رادیویی ایران را دارید. هم اکنون سرعت دانلود و سرعت خریداری شده خود را تست کنید و در صورتی که از سرویس دهنده خود تخلفی دیدید به سازمان ثبت شکایات به این آدرس مراجعه کنید.

درباره ی روحانی

همچنین ببینید

آغاز فیلتر تلگرام در اینترنت ثابت

آغاز فیلتر تلگرام در اینترنت ثابت با سلام و وقت بخیر خدمت کاربران سایت پی …

  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود. از ارسال پرسش تکراری خودداری نمایید.
  • لطفا قبل از ارسال پرسش سوالات قبلی را مرور نمایید. ممکن است سوال شما قبلا پاسخ داده شده باشد.
  • سعی میکنیم نظرات شما رو تا 24 ساعت جواب بدیم
  • فقط به نظرات فارسی جواب داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اکانت آپدیت نود32