ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

وضوح احتمالی صفحه‌نمایش آیفون ۶ لو رفت!

nikola-cirkovic-iphone-6-concept-02
وضوح احتمالی صفحه‌نمایش آیفون 6 لو رفت!
وضوح احتمالی صفحه‌نمایش آیفون ۶ لو رفت!

وضوح احتمالی صفحه‌نمایش آیفون ۶ لو رفت!

تقریباً شکی نداریم که اپل قصد دارد آیفون ۶ را با صفحه‌نمایش ۴.۷ اینچی عرضه کند اما وضوح آن نیز بدون شک برای نگه‌داشتن عنوان رتینا باید تغییر کند. اخیراً در یکی از فایل‌های iOS 8 در بسته توسعه‌دهندگان Xcode 6 وضوح احتمالی آیفون جدید مشخص شده است.

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید یکی از فایل‌های Springboard یا همان لانچر iOS 8 برای وضوح ۴۱۴ در ۷۳۶ پیکسل بهینه شد هاست. اما از آن‌جایی که بسته SDK رزولوشن تصویر را از طریق مقدار نقاط ثبت می‌کند وضوح اصلی معمولاً دو برابر (و گاهی سه برابر) این مقدار خواهد بود. به این ترتیب وضوح احتمالی آیفون ۶ هم ۱۴۷۲ در ۸۲۸ پیکسل است. پس آیفون جدید بالاخره به وضوح HD رسیده و کمی هم از آن فراتر رفته اما کماکان فاصله زیادی تا پنل‌های ۱۰۸۰p و ۱۴۴۰p پرچمداران اندرویدی دارد.

gsmarena_001

با وضوح ۸۲۸ در ۱۴۷۲ پیکسل صفحه‌نمایش ۴.۷ اینچی تراکم پیکسلی برابر با ۳۶۰ پیکسل بر اینچ خواهد داشت که بیشتر از رقم مربوط به آیفون فعلی است و برای کسب عنوان رتینا از طرف اپل کافیست. سه برابر مقدار ذکر شده احتمالاً برای آیفون ۶ بیش از حد زیاد خواهد بود و اپل ترجیح می‌دهد با وضوح احتمالی ۱۴۷۲×۸۲۸ که بسیار کمتر از پرچمداران اندرویدی است و با وجود استفاده از چیپست نسبتاً ضعیف‌تر کماکان عملکرد بهتری از نظر گرافیکی داشته باشد.

اوضاع البته در مورد آیفون ۵.۵ اینچی متفاوت خواهد بود. با وجود این‌که احتمالاً اپل این فبلت را سال آینده معرفی خواهد کرد استفاده از وضوح گفته شده تراکم پیکسلی جالبی را به همراه نخواهد داشت و شاید اپل از وضوح سه برابر یعنی ۲۲۰۸ در ۱۲۴۲ پیکسل استفاده کند. به این ترتیب برنامه‌نویسان آیفون مجبور خواهند بود برای سه وضوح مختلف iPhone 5S، iPhone 6 و آیفون جدیدتر برنامه‌های خود را تنظیم کنند؛ آن هم در صورتی که دو وضوح متفاوت آی‌پدها را نیز در نظر نگیریم.

منبع :GSMArena

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما