آموزش وردپرس
خانه \ اخبار فناوری \ هنوز هارت بلید در کمین است !!

هنوز هارت بلید در کمین است !!

هنوز هارت بلید در کمین است !!,هارت بلید,heart bleed,درباره heart bleed,مضرات heart bleed,مشکلاتی ناشی اط آسیب پذیری heart bleed

هنوز هارت بلید در کمین است !!

یکی از بزرگترین باگ هایی که در این سال ها معرفی شد نصیب سال ۲۰۱۴ به نام هارت بلید Heart Bleed معروف به خونریزی قلبی می باشد. این باگ بسیار بزرگ در دنیا هیاهوی زیادی به پا کرد زیرا مشکلات زیاد این آسیب پذیری باعث مورد حمله قرار گرفتن تمامی کمپانی ها معروف و غیر معروف و حتی وبسایت های دولتی شد.

اما بعد از انشتار این باگ به سرعت تمام کسانی که دستی بر آتش رفع باگ های امنیتی داشتند دست به دست هم دادند تا این مشکل را حل کرده و البته بعد از چند روز بیشتر وبسایت های معروف و وبسایت های دولتی توانستند در برابر این باگ مقابله کنند.

هارت بلید می تواند اطلاعات محرمانه افراد و یا کمپانی و دولت ها را از طریق سرور خود به اطلاع نفوذ گر نمایش دهد که باعث نگرانی بسیاری شد. به دلیل سرقت و مشکلاتی احتمالی زیادی که کاربران اینترنتی را از این باگ مهم در امان نذاشته بود بار ها اعلام شد که باید تمام افراد تمامی رمز های عبور کارت های بانکی , حساب های شخصی در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی را تغییر دهند.

اما متاسفانه طی تحقیقات نزدیک به ۷۰ درصد مردم دنیا و کاربران اینترنتی این عمل را انجام نداده و تعداد بسیار زیادی احتمال هک شدن را داشته و یا اینکه در قبل این اتفاق برای آن ها افتاده و فرد یا افرادی امکان ورود به حساب های شخصی آن ها را داشته باشد. تمام کمپانی ها و وبسایت های معروف دوباره از مردم درخواست کرده اند که تمامی پسورد های خود را تغییر دهند تا احتمال سو استفاده به حداقل برسد. شما چطور؟ رمز عبور خود را تغییر داده اید یا شما هم جزو همان افراد هستید؟

درباره ی روحانی

همچنین ببینید

تماس ویدئویی یک آپدیت جذاب برای اینستاگرام

تماس ویدئویی یک آپدیت جذاب برای اینستاگرام بدون شک تلگرام ، اینستاگرام و واتس آپ …

  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود. از ارسال پرسش تکراری خودداری نمایید.
  • لطفا قبل از ارسال پرسش سوالات قبلی را مرور نمایید. ممکن است سوال شما قبلا پاسخ داده شده باشد.
  • سعی میکنیم نظرات شما رو تا 24 ساعت جواب بدیم
  • فقط به نظرات فارسی جواب داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اکانت آپدیت نود32