ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

همه افراد نمی توانند فیلم ۳D ببینند!!

با نسل جدید هارد ها آشنا شوید!!,هارد جدید,تکنولوژی هارد,حافظه های خارق العاده,تکنولوژی در حافظه های مختلف,حافظه های عجیب و غریب,هارد وسترن دیجیتال

 بله شاید متعجب شوید وقتی این موضوع را می خوانید که همه افراد نمی توانند فیلم ۳D ببینند!!. همه افراد نمی توانند فیلم های سه بعدی یا همان ۳D خارجی ها را ببینند.چرا؟ در پایین در مورد نوع تکنولوژی و فرایند نمایش فیلم های سه بعدی و افرادی که توانایی دیدن این نوع تصاویر را ندارند سخن می گوییم.

تصاویر سه بعدی در ابتدا به صورت عکس های دیجیتالی و انیمیشینی بود که به بازار ارائه شد و تمامی افراد امکان دیدن این نوع تصاویر را داشتند زیرا حرکتی در این تصاویر وجود ندارد بعد ها تصاویر متحرک ویدیویی نشر و ضبط گردید که امکان پخش در تلویزیون های مسطح را دارد.

 

با نسل جدید هارد ها آشنا شوید!!,هارد جدید,تکنولوژی هارد,حافظه های خارق العاده,تکنولوژی در حافظه های مختلف,حافظه های عجیب و غریب,هارد وسترن دیجیتال

 

چه حسی دارد تماشای فیلم سه بعدی؟در نمایش این تصاویر شمایک بعد اضافه تر از حالت عادی بر روی تلویزیون میبینید و تصاویر حجیم و تو پر می شوند. البته هنوز تنها در همان چارچوب تلویزیون قابلیت پخش تصاویر این چنینی وجود دارد. اگر بخواهیم در مورد تشکیل این تصاویر سخن بگوییم باید گفت که این نوع تصاویر برای هر یک از چشمان شما ساخته شده است، یعنی از قانون فاصله بین دو چشم استفاده کرده و برای هر چشم یک تصویر مجزا تولید می شود به همین دلیل نیز وقتی بدون عینک به تصاویر سه بعدی نگاه میکنیم دو تصویر نزدیک از هم و تار را میبینیم.

اما طبق آزمونی که چندی پیش در آمریکا رخ داده است حدود ۱۰ درصد از افراد نمی توانند تصاویر سه بعدی را مشاهده کنند و یا در صورتی که به تماشای فیلم های ۳D بپردازند سر درد شدیدی خواهند گرفت. مطمعنا تولید کنندگان وسایل مختلف به فکر آسایش و راحتی تمامی افراد هستند و نباید نگران این موضوع بود. دلیل علمی عدم نمایش تصاویر سه بعدی برای برخی افراد همچنان مشخص نیست اما دلیل دقیق برای افرادی که سردرد شدیدی بعد از مشاهده فیلم های سه بعدی دارند تفاوت فاصله بین دو چشم و عدم تطابق دقیق دو پرده نمایش بر روی دو چشم می باشد.

دیدگاه ها

 • سارا اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۶ :: ۱۲:۳۲
  0 0

  سلام
  چرا بعضی ها نمی تونند تصاویر سه بعدی رو ببینند؟
  علتش چیه؟؟

  • جواد انصاری اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۶ :: ۱۹:۴۳
   0 0

   سلام دلیلش تو مطلب گفته شده “تفاوت فاصله بین دو چشم و عدم تطابق دقیق دو پرده نمایش بر روی دو چشم می باشد.”

 • رضا آذر ۲۶, ۱۳۹۲ :: ۲۲:۳۵
  0 0

  جالب بود خوشم امد

  • lejeuner آذر ۲۷, ۱۳۹۲ :: ۱۲:۱۰
   0 0

   خرسندیم از شادی شما

 • نازنین آذر ۲۱, ۱۳۹۲ :: ۱۲:۲۹
  0 0

  من همیشه وقتی سه بعدی میدیدم سر درد می شدم اما نمیدونستم از چیه . واقعا ممنون از خبر مفیدتون

  • lejeuner آذر ۲۱, ۱۳۹۲ :: ۲۰:۰۷
   0 0

   دقیقا مشکل شما تفاوت فاصله دو چشم با عینک سه بعدی می باشد. خواهش میکنم موفق باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما