آموزش وردپرس
خانه \ آموزش \ معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

بسیاری از ما تهیه نسخه پشتیبان از تبلت یا تلفن همراهمان را جدی نمی گیریم یا آنرا به بعد موکول می کنیم تا وقتی به وضعیتی بر می خوریم که بسیار دیر شده است!هرچند گوگل برای همه دستگاه های اندرویدی سرویس پک آپ مخاطبین یا تقویم را داراست و چیزهای دیگر از قبیل فیلم و عکس و … را هم در صورت سفارشی سازی می تواند در سرور های Cloud ذخیره سازد.

اما اغلب نیاز به پشتیبان گیری از دستگاهمان بیش از این ها است و شما بدنبال امکانات بیشتری برای ذخیره اطلاعات کنونی تان خواهید بود.همانطور که ممکن است آگاه باشید ، یکی از معروف ترین برنامه های پشتیبان گیری از اطلاعات نرم افزار  Titanium Backup می باشد.برنامه ای برای تهیه نسخه پشتیبانی جامع که بخوبی از امتیازات روت شده بودن دستگاه استفاده می نماید.اما این نرم افزار علاوه بر نیاز به روت شدن دستگاه ، جامعیتی بیش از نیاز اغلب کاربران دارد و ممکن است بسیاری به جزییاتی در این حد نیاز نداشته باشند.این بار می خواهیم نرم افزار همگام سازی و پشتیبان گیری Helium Backup را معرفی کنیم که جامعیتی بالا و و در حد نیاز کاربران دارد و برای اجرا نیازی به روت شدن تلفن یا تبلت ندارد.

 این برنامه پیش از این با نام Carbon Backup شناخته می شد که اخیرا تصمیمات توسعه دهندگان بر آن بود که نام آن به Helium Backup تغییر یابد.

روت شدن یا روت نشدن؟

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

در حالیکه این برنامه برای بدرستی کار کردن نیاز به روت شدن ندارد اما مزیت هایی را به شما پیشنهاد می کند.البته باید آگاه باشید که روت شدن دستگاه یک ریسک است و ممکن است دستگاه شما آسیب ببیند یا اطلاعات آن به کلی پاک شود.اما اگر فکر می کنید فرد خوش شانسی هستید و ریسک آن را می خرید پشت آن مزیت هایی نهفته است!

با یک دستگاه اندرویدی روت شده شما برای استفاده از این برنامه مجبور نیستید نرم افزار رایانه ای این برنامه پشتیبان گیری را نصب نمایید.بعلاوه با روت شدن شما می توانید بخوبی از پروفایل های وایفای که در حافظه ذخیره شده بودند نسخه پشتیبان بگیرید.در دستگاه های روت نشده باید با کابل USB دستگاه را به رایانه متصل کرده و در صورت اتصال یک تیک سبز رنگ در برنامه نسخه دسکتاپ بر روی صفحه نمایش رایانه نقش می بندد.

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

نخسه پرداخت شده :

بیشتر ویژگی هایی که معرفی خواهند شد در نسخه پولی و پرداخت شده این برنامه در دسترس کاربران قرار می گیرند.این ویژگی ها شامل همگام سازی اندروید به اندروید و زمانبندی پشتیبان گیری ها و پشتیبان گیری به سرور Cloud می شوند.حتی اگر علاقه ای به خرید برنامه ها ندارید ، ویژگی های نسخه پرداخت شده این نرم افزار ممکن است شما را مجبور سازد تا به پرداخت برای نسخه ویژه فکر کنید.

 پشتیبان گیری از اطلاعات :

 در برنامه Helium Backup دو زبانه در منوی اصلی موجود است.یکی ‘Backup’ و دیگری ‘Restore and sync’هر کدام از این ها فهرستی از برنامه های نصب شده روی دستگاه را نمایش می دهند که برای هر کدام از برنامه ها یک جای نشانه گذاری وجود دارد.شما می توانید از تنظیمات لانچر،واژگان تعریف شده توسط کاربر و پیامک های ذخیره شده در تلفن و پروفایل های وایفای (این مورد در دستگاه های روت شده ممکن است.) نسخه پشتیبان تهیه نمایید.در پایین صفحه نیز یک کنترل پنل موجود می باشد که می توانید با لمس و بالاکشیدن آن آنرا ببینید.در آن یک گزینه ‘Select All’ و یک گزینه  ‘Deselect All’ وجود دارد بعلاوه آیکن برنامه هایی که تا کنون انتخاب شده اند.

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

وقتی شما با استفاده از این برنامه نسخه پشتیبان تهیه می کنید تمامی فایل های App های نص شده با پسوند APK ذخیره می شوند.بنا براین دیگر مجبور نخواهید بود پس از ریست شدن دستگاه همه آنان را دوباره از گوگل پلی بارگیری و نصب نمایید.برای غیرفعال کردن این ویژگی می توانید به کنترل پنل یاد شده رفته و گزینه  ‘App Data Only’ را تیک بزنید.

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

 زمانیکه احساس کردید دستگاهتان در بهترین حالت برای تهیه نسخه پشتیبان قرار دارد و می خواهید از اطلاعات خود  نسخه پشتیبان تهیه کنید می توانید بر روی دکمه  ‘Backup’ کلیک نمایید.

 چگونه نسخه های پشتیبان را ذخیره نماییم:

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

وقتی که آماده تهیه نسخه پشتیبان می شوید فهرستی از مقصدهای ممکن برای ذخیره فایل پشتیبان به شما پیشنهاد می شود.این مکان می تواند حافظه داخلی دستگاه اندرویدی شما یا یک مقصد Cloud مانند Google Drive یا Drop Box باشد.در این قسمت تنها کاربرانی که هزینه نرم افراز را پرداخت کرده اند می توانند مقصد ذخیره در Cloud را برگزینند.شما می توانید همچنین برنامه ای زمان بندی شده به این نرم افزار بدهید تا در زمان مورد نظرتان این نسخه پشتیبان را تهیه کند و به مقصد مورد نظر انتقال دهد.یک ویژگی دیگر هم وجو دارد که به شما امکان می دهد وقتی به وایفای متصل می شوید برای آپلود در حساب Cloud اقدام شود.

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

در صورت تمایل یک نماد ساعت نیز در بالای صفحه وجود دارد که با لمس آن می توانید زمانبندی های موجود را مشاهده،ویرایش یا حذف نمایید.لحظاتی پس از انتخاب  ‘Backup’ یک واکنش سیستمی رخ می دهد و از شما گذرواژه برای دسترسی به نسخه پشتیبان می خواهد.شما می توانید آن را نادیده بگیرید و از صفحه محو کنید.بیاد داشته باشید که در صورت فراموش کردن گذرواژه ، نسخه پشتیبان غیر قابل دسترسی خواهد بود.

بازیابی:

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

وقتی به زبانه ‘Restore and Sync’ می روید همه مقاصدی که پشتیبان ها در آنان ذخیره شده اند باضافه دستگاه های همگام سازی شده در فهرستی لیست می شوند.برنامه  Helium backup اخیرا ویژگی اتصال به چند دستگاه که به یک حساب Cloud متصل هستند را پشتیبانی می کند.می توانید به این ویژگی با ضربه زدن بر روی منوی کشویی بالای صفحه و انتخاب حساب Cloud مقصد دسترسی داشته باشید.

مشابه با آنچه برای تهیه نسخه پشتیبان انتخاب می کردیم،برای بازیابی نیز انتخاب می کنیم که چه بخش هایی بازگردانیده شود.اگر شما اطلاعات را رمز گذاری کرده باشید ، گذرواژه از شما درخواست می شود.

بازیابی از طریق رایانه :

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

نرم افزار Helium Backup با رابط کاربری تحت وب نیز قابل استفاده است و می توانید از طریق مرورگر تمامی بخش های نسخه پشتیبان را بازنگری نمایید.برنامه به شما یک آدرس IP اختصاص می دهد که با آن می توانید از طریق مرورگر به همه بخش های نسخه پشتیبان دسترسی داشته باشید.شما می توانید این قابلیت را بسرعت با یک کلید سبزرنگ دایره ای شکل در برنامه خاموش یا روشن نمایید.

رابط کاربری تحت وب به شما امکان می دهد تا با سرعت بالایی فایل نسخه پشتیبان را آماده کرده و با لمس کلید ‘Start Backup’ ، آنرا درون یک پوشه زیپ به رایانه و دسکتاپ خود منتقل نمایید.

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

عمل بازیابی نیز به طریق مشابه انجام می شود.محل فایل را مشخص می کنیم.یا آن را به روی صفحه وب که باز شده است می کشیم یا از طریق منوی پیمایش فایل آنرا انتخاب کرده و سپس نرم افزار بصورت خودکار فایل را از شبکه خانگی به دستگاه اندرویدی ما منتقل خواهد نمود.

همگام سازی برنامه ها بین دستگاه های اندرویدی :

در زبانه Restore and Sync ،با  لمس ‘Refresh Device List’ می توانید به جستجوی دستگاه های اندرویدی بپردازید که نرم افزار  Helium backup را دارند و به سرور متصل اند.با کلیک روی هر کدام یک لیست از نرم افزار های نصب شده روی آن نمایان می شود.می توانید برنامه های آن گوشی یا تبلت را روی دستگاه اندرویدی خود بازیابی نمایید.

معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup
معرفی و آموزش استفاده از برنامه Helium Backup

این عمل تنها برای گرفتن نرم افزار از دستگاه مقابل است نه انتقال به آن.با این ویژگی شما این امنیت را خواهید داشت که کسی به دستگاه شما نرم افزار ناخواسته ای وارد نکند.

نتیجه گیری:اگر در پی یک راه حل قابل اعتماد برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات و همگام سازی داده ها و تنطیمات برای تلفن همراه هوشمند خود هستید ، Helium backup می تواند انتخابی بسیار خوب برای شما باشد.

راهنما

• پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً IDM استفاده کنید.
• فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
• در صورت دانلود نشدن فایل شما میتوانید برای رفع این مشكل در آخر فایل دانلود خود علامت سوال ؟ قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
• فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار WinRar و یا مشابه آن استفاده کنید.
• فایل های بسیار حجیم برای سهولت دریافت به چند بخش تقسیم بندی شده اند. پس از دانلود تمامی بخش ها همگی را درون یک پوشه قرار داده و سپس اقدام به بازگشایی آنها از اولین فایل نمائید.
• چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید. در فایل های بسیار حجیم که به چند بخش تقسیم شده اند دقت کنید در هنگام بازگشایی بر روی کدام یک از قسمت ها پیغام خطای CRC داده می شود سپس برای دانلود مجدد فقط همان قسمتی که خراب دانلود شده است را دانلود نمائید.
• فایل هایی که پس از خارج شدن از حالت فشرده به فرمت iso. هستند می بایستی ابتدا با استفاده از نرم افزار Nero و یا UltraIso بر روی سی رایت شوند و سپس مورد استفاده قرار گیرند.

مشخصات

سیستم مورد نیاز

Processing your request, Please wait....

در صورت نیاز فایل به رمز از www.pcquest.ir استفاده کنید.

درباره ی رضا مهاجر

همچنین ببینید

پیش‌ نیازهای یک کمپین بازاریابی آنلاین

پیش‌ نیازهای یک کمپین بازاریابی آنلاین تخصصی شدن تبلیغات بازاریابی آنلاین و مزایای فراوانی که …

  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود. از ارسال پرسش تکراری خودداری نمایید.
  • لطفا قبل از ارسال پرسش سوالات قبلی را مرور نمایید. ممکن است سوال شما قبلا پاسخ داده شده باشد.
  • سعی میکنیم نظرات شما رو تا 24 ساعت جواب بدیم
  • فقط به نظرات فارسی جواب داده می شود.

۲ دیدگاه

  1. با سلام
    من همه کارهارو انجام دادم ولی ارور SET PASSWORD میگیره لطفا کمک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اکانت آپدیت نود32