ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

سرقت اینترنتی میلیاردی از بانک LUUUK

seguridad-bancسرقت اینترنتی میلیاردی از بانک LUUUK,هک,اخبار هک,اخبار سرقت اینترنتی,اخبار هک اینترنتی,اخبار فیشینگ,سرقت پول از بانکa_hi

سرقت اینترنتی میلیاردی از بانک LUUUK,هک,اخبار هک,اخبار سرقت اینترنتی,اخبار هک اینترنتی,اخبار فیشینگ,سرقت پول از بانک

سرقت اینترنتی میلیاردی از بانک LUUUK

 
بانک LUUUK که یکی از بزرگترین بانک های جهان می باشد این روزها ضرر زیادی را متحمل شده و مبلغ زیادی را به سارقان حرفه ای باخته است.

این بانک که قسمت امنیت اینترنتی خود را به مدیران و کارمندان کمپانی کسپر اسکای Kasper Sky سپرده است در چند ماه پیش اخطاری مبنی بر وجود بد افزاری در سرور های این بانک اعلام شده بود که متاسفانه با عدم پیگیری و جدی گرفتن این موضوع مشکلات دو چندان شد.

با سعی و تلاش محققان و کارمندان کسپر اسکای این بد افزار در سرور های اینترنتی بانک LUUUK بعد از ۷ روز از کار افتاد که البته در این مدت ۷ روزه مبلغی حدود ۵۰۰.۰۰۰ یورو یا به عبارتی بیش از ۲.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان به سرقت رفته بود.

در این مدت تمامی کارمندان امنیتی این بانک در تلاش هستند که رد پاهای باقی مانده این سارقان را ردیابی کنند اما متاسفانه تا به الان هیچ رد پایی از این سارقان یافت نشده و هنوز معلوم نیست این گروه که به صورتی بسیار حرفه ای دست به سرقت زدند چگونه توانسته اند سرور ها را هک کرده و همینطور پول های سرقت شده را به کدام حساب انتقال دادند که امکان ردیابی آن نیست.

در حال حاضر کسپر اسکای از نوعی دیواره محافظت چند لایه و به روز تر برای این بانک معروف استفاده می کند تا خیال مشتریان این بانک را آسوده نگه دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *