آموزش وردپرس
خانه \ اخبار فناوری \ برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ از دید پی سی کوئست – قسمت اول

برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ از دید پی سی کوئست – قسمت اول

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست
برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ از دید پی سی کوئست

آنتی‌ویروس، کلمه‌ای که بارها و بارها در روز توسط کاربران دنیای فنّاوری شنیده می‌شود و بدون شک بر روی تمامی سیستم‌های کامپیوتری یک آنتی‌ویروس نصب‌شده است تا از ورود انواع بدافزارها به سیستم جلوگیری کند اما به نظر شما چه آنتی‌ویروسی مناسب‌تر است؟؟؟ کدام‌یک قوی‌تر است؟؟ باوجود شرکت‌های متعدد سازنده آنتی‌ویروس شما کدام‌یک را انتخاب می‌کنید؟؟؟

امروز در پی سی کوئست به این موضوع خواهیم پرداخت…

اما ابتدا لازم است بدانید که در بررسی آنتی‌ویروس‌ها چه جنبه‌هایی را باید بررسی کنیم و چه مواردی موردنقد قرار می‌گیرند؟؟

با ما تا پایان این مطلب جذاب و کاربردی همراه باشید …

آنتی‌ویروس اقسام مختلفی دارند و از روش‌های مختلفی با ویروس‌ها مقابله می‌کنند اما موارد زیر است که درآنتی ویروس‌ها موردتوجه قرار می‌گیرد و برای ان ها یک امتیاز برتری نسبت به دیگر موارد مشابه محسوب می گردد.

 

قدرت در شناسایی و حذف ویروس و بد افزار ها

برخی آنتی ویروس ها بعد از اینکه با تعداد بالایی از ویروس مواجه می شوند، قدرت تشخیص خوبی دارند اما سرعت تشخیص آن‌ها کند است و زمان زیادی طول میکشد تا همه ویروس ها را پیدا کنند ؛ که ممکن است در این مدت ویروس ، کار خود را بر روی سیستم انجام دهد و سیستم آلوده شود. از طرفی بعضی از آنتی ویروس ها ، در شناسایی ویروس عملکرد خوبی دارند اما در حذف آن ها به خوبی جستجو عمل نمی کنند. در این خصوص اکثر آنتی ویروس ها دارای رتبه ای مشابه هستند اما شناسایی ویروس های جدیدی که معمولا از فلش ها منتقل می شوند یکی از مواردی است که آنتی ویروس ها را از یکدیگر جدا می کند. نوعی از ویروس‌یابی ، Database است که در این روش ، لیستی از انواع ویروس ها از طریق آپدیت در اختیار آنتی ویروس قرار می گیرد و آنتی ویروس ، هنگام اسکن ، فایل ها را با لیست خود مقایسه می کند و در صورت مشابهت ، آن‌ها را پاک می کند. اما ویروس‌‌‌یابی از روش الگوریتم‌‌خوانی ، نوعی از ویروس یابی است که برای اجرای این عمل نیاز به نوعی هوش مصنوعی دارد که آنتی ویروس بتواند کدنویسی یا الگوریتم را بخواند و یا رفتار یک الگوریتم را تشخیص دهد. کمتر آنتی ویروسی هست که بتواند در این زمینه موفق باشد. می توانید نتیجه این بررسی را در زیر مشاهده کنید.

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست
برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ از دید پی سی کوئست

 

تأثیرگذاری بر سرعت سیستم کاربر

این مورد می تواند یکی از مهمترین مسائل مورد بررسی باشد زیرا برای اغلب کاربرانی که سیستم قوی ندارند مهم است که نصب آنتی ویروس موجب کندی سیستم آن ها . طبیعی است که وقتی آنتی ویروسی ، برای محافظت از سیستم شما ، درگیر پیاده‌سازی روش های مختلف است ، مقداری از پردازنده شما را مصرف می کند و این امر ، کندی نسبی را به دنبال دارد که بیشتر در کامپیوتر های قدیمی رخ می دهد. بنابراین ، بهتر است بجای تمرکز بر روی عدم کاهش سرعت سیستم ، بر کارایی بهتر توجه کنید. البته در این نمودار نیز می توانید نتیجه بررسی را مشاهده کنید که عدد های بالاتر نشان دهنده سرعت بیشتر است که باعث کمتر مصرف شدن پردازنده می شود و در نتیجه سیستم شما کمتر کند می شود.

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست
برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ از دید پی سی کوئست

 

نصب سریع و محیط کاربری ساده

این مسئله می تواند برای کاربران مبتدی بسیار مهم باشد چون صد در صد میخواهند از آنتی ویروسی استفاده کنند که روش کار با آن ساده باشد و بتوانند از پس تنظیمات آن بر بیایند.

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست
برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ از دید پی سی کوئست

 

دفعات بروزرسانی شدن در طول روز و حجم دانلود شده

این مورد نیز یکی از مسابلی است که برای برخی از کاربران مفید است که آنتی ویروس انها چند بار در روز آپدیت شود و بتوانو ویروس های جدید را بخوبی شناسایی کند.

برترین آنتی‌ویروس 2014 از دید پی سی کوئست
برترین آنتی‌ویروس ۲۰۱۴ از دید پی سی کوئست

 

در قسمت بعدی این مقاله دو مسئله دیگر را مورد بررسی قرار خواهیم داد و سپس جمع بندی کلی را از نظر پی سی کوئست و همین طور معتبر ترین شرکت در زمینه امنیت اطلاعات در جهان را به شما ارائه خواهیم داد.

درباره ی رضا پورمحمدحسین

همچنین ببینید

telepado جایگزینی مناسب برای تلگرام

Telepado جایگزینی مناسب برای تلگرام

Telepado جایگزینی مناسب برای تلگرام سلام و وقت بخیر مجدد خدمت شما کاربران گرامی پی …

  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود. از ارسال پرسش تکراری خودداری نمایید.
  • لطفا قبل از ارسال پرسش سوالات قبلی را مرور نمایید. ممکن است سوال شما قبلا پاسخ داده شده باشد.
  • سعی میکنیم نظرات شما رو تا 24 ساعت جواب بدیم
  • فقط به نظرات فارسی جواب داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اکانت آپدیت نود32