آموزش وردپرس
خانه \ آموزش \ آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم

آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم

http://www.danielfuterman.com/wp-content/uploads/2014/09/CircleScope-the-ultimate-circle-managment-tool-for-google-plus-670x415.png

امروزه شبکه های اجتماعی بخشی از زندگی افراد آنلاین و فعال در فضای مجازی است.در این میان ، شبکه اجتماعی گوگل پلاس که فرزند خلف شرکت گوگل،بزرگترین شرکت اینترنتی دنیا است،با وجود تولد دیرهنگام شبکه اجتماعی گوگل پلاس،این سرویس باسرعتی چندین برابر سرویس هایی همچون توییتر و فیسبوک شروع به رشد کرد.

 

امروز می بینیم که انجمن ها و صفحات و افراد سرشناس ایرانی در گوگل پلاس در قالب عکاسان،برنامه نویسان و صاحبان مشاغل و… در آن مشغول به فعالیت و اشتراک گذاری دستاورد ها و مطالعات خود هستند.

یکی از ویژگی های شاخص این شبکه اجتماعی این است که می توان انتخاب کرد که چه چیز با چه گروهی به اشتراک گذاشته شود.این می تواند خیلی خوب باشد.شاید یک عکس حرفه ای برای یک برنامه نویس جذابیت لازم را نداشته باشد.از طرفی شاید یک شعر ادبی با معنا سنجی دشوار برای یک عکاس چندان جالب نباشد.بنا براین می توان هر چیز را با افراد مورد نظر اشتراک گذاری نمود.این گروه ها در اکانت گوگل پلاس شما بوسیله حلقه ها نگهداری می شوند.هر حلقه نام خود را دارد و افرادی در آن هستند.می توان آنان را حذف یا ویرایش نمود.

نرم افزار Circle Scope افزونه ای است که طراح آن یک ایرانی بوده و در سطح جهانی نمود پیدا کرده است.در گذشته این افزونه با همه امکانات رایگان سرویس دهی می کرد اما بسیاری از ویژگی ها همچون اعمالی که برای بیش از یک فرد اعمال می شوند نیازمند خرید اشتراک مدت دار است.این نرم افزار می تواند افراد تکراری در دو یا چند حلقه و همچنین افراد غیر فعال در حلقه های شما را شناسایی نماید.این می تواند خیلی برای افراد فعال مهم باشد.زیرا شما تنها می توانید ۵۰۰۰ نفر را در حلقه هایتان داشته باشید.حال چه اتفاقی می افتد اگر نیمی از افراد موجود غیرفعال باشند؟قاعدتا تایملاین یا استریم شما استریمی مرده خواهد بود.چه بسا که چک کردن دانه به دانه افراد کاری بغرنج است!

 

آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم
آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم

 

 

می توانید این نرم افزار را از اینجا بر روی مرورگر گوگل کروم نصب نمایید.

با باز شدن این افزونه که بهتر است با پر.اکسی باز شود تا کار کند،صفحه ذیل نمایان می شود.

 

آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم
آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم

این صفحه شامل دو نمودار که نمودار دایره ای سمت چپ بیانگر سهم هر حلقه از مجموع دنبال شوندگان شماست و نمودار سمت راست بیانگر افرادی است که شما بیشترین ارتباط را با آنها داشته اید.با کلیک بر روی Dashboard رد بالای صفحه می توانید افراد را بر اساس فعالیت،انجمن هایی که عضو هستند یا رویداد هایی که در آنها حضور دارند و بسیاری ویژگی های دیگر مرتب کنید و آنها را از حلقه ای به حلقه دیگر انتقال داده یا حذف نمایید.

 بی شک مهمترین امکان این برنامه همان یافتن افراد غیر فعال است.با کلیک بر روی گزینه دوم یعنی Circles در صفحه اصلی افزونه ،به همه افراد موجود در حلقه هایمان می رویم.

 

آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم
آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم

با کلیک بر روی گزینه Select می توان همه افراد را انتخاب کرد و یا می توان همه آن ها را از حالت انتخاب شده در آورد.می توان همه صفحه مورد نظر را انتخاب کرد یا می توان همه صفحه را از حالت انتخاب در آورد و اعمال انتخابی مشابه که نخستین حالت از همه مهمتر است.با فلش های سمت راست صفحه می توان به اولین یا آخرین صفحه رفت،می توان صفحه قبل یا بعد را مشاهده نمود.در سمت چپ صفحه زبانه ای وجود دارد که شامل چند گزینه مهم است.

آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم
آموزش استفاده از افزونه Circle Scope در مرورگر کروم

 

 در این زبانه می توان افراد حاضر در حلقه ها را بر اساس نام،بر اساس ارتباط شما با آنها،بر اساس حضور تکراری در حلقه ها ،بر اساس فعالیتشان (که بسیار مهم است) و بر اساس محبوبیت آنها صعودی به نزولی و بلعکس مرتب کرد.این پروسه ممکن است کمی طول بکشد.

 با کلیک بر روی زبانه Select و کلیک بر روی Select All می توان همه را برگزید و با کلیک بر روی زبانه سمت چپ آن و کلیک بر روی Most inactives می توانید آنهایی که هیچگاه پست نگذاشته اند یا چند سال یا چند ماه پیش آخرین فعالیتشان را داشته اند را بسته به انتخاب خود ویرایش و حذف نمایید.هرچه حلقه های شما فعال تر باشند شما قدرت مانور بیشتری در استریم خود دارید.

 این نرم افزار ظاهر بسیار ساده ای دارد و حتما با کارکردن با آن انس خواهید گرفت.مانند هر نرم افزار پولی دیگری با پرداخت کردن می توانید از امکانات شگفت آوری که در گذشته برای همه آزاد بود استفاده نمایید.

 

درباره ی رضا مهاجر

همچنین ببینید

رفع مشکل PHONE NUMBER FLOOD در تلگرام به صورت کاملا تضمینی

رفع مشکل PHONE NUMBER FLOOD در تلگرام به صورت کاملا تضمینی اخیرا مشاهده شده که …

  • نظرات شما پس از تایید در سایت نمایش داده می شود. از ارسال پرسش تکراری خودداری نمایید.
  • لطفا قبل از ارسال پرسش سوالات قبلی را مرور نمایید. ممکن است سوال شما قبلا پاسخ داده شده باشد.
  • سعی میکنیم نظرات شما رو تا 24 ساعت جواب بدیم
  • فقط به نظرات فارسی جواب داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

اکانت آپدیت نود32